MediaCat

Shazam’in kardeşi ile tanışın

Miami Ad School, Spotify’ın yeni yapay zekâ uygulaması SAM’i sunar.

Shazam’in kardeşi ile tanışın

Anılarınızla aranızdaki en kuvvetli bağ olan müzik, Alzheimer hastalarının da zihinlerini tazelemeleri konusunda en büyük yardımcıları konumunda. Bu bağlantıdan yola çıkan Spotify da Alzheimer hastalarının akıl sağlıklarını geliştirecek, anımsama yetilerini artıracak yeni bir yapay zekâ uygulaması ile karşımızda: SAM.

Shazam tarafından desteklenen ve Casablanca filminde Dooley Wilson’ın canlandırdığı Sam karakterinden ilham alınarak isimlendirilen SAM, bireylerin mırıldandıkları şarkılardan yola çıkarak bir çalma listesi oluşturuyor, kişinin mırıldanmalarını dinliyor ve Spotify’ın zengin veri tabanından yararlanarak şarkıyı buluyor. Aynı zamanda şarkıyla ilişkili fotoğrafları da kullanıcılara gösterebilen SAM, kullanıcıların günlük programlarını da onlara hatırlatabiliyor.

Miami Ad School imzası taşıyan reklam kampanyasının art direktörlüğünü Mariam Elias üstlenirken, metin yazarlığı ise Nellie Santee’ye ait.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.