MediaCat

Sevgi ve para karşı karşıya

ING Hollanda’dan sosyal bir deney.

Sevgi ve para karşı karşıya

Sevgi mi daha önemlidir yoksa para mı? Peki bu sorunun yanıtını bir bankadan dinlemeye ne dersiniz?

J. Walter Thompson Amsterdam işbirliğiyle ING Hollanda, paranın mı yoksa sevginin mi üstün olduğu sorusunun yanıtını, araları maddi konular yüzünden açılan insanları bir araya getirdiği sosyal bir deneyle arıyor.

Küskün aile bireylerinin ya da eski dostların buluştuğu deneyde eski defterler sevgi motivasyonu ile yeniden açılıyor; yüz yüze konuşulamayanlar ekranlar aracılığı ile dillendiriliyor. Sonrasında da bireylerden para ya da sevgi arasında bir seçim yapmaları isteniyor.

Kampanyanın ECD’si Bas Korsten’e göre, deneyde, ufak miktarlarda bile olsa paranın ilişkileri koparabileceği gerçeğini mercek altına alınıyor. Bu hamlenin bir bankadan gelmesi şaşırtıcı bulunabilir fakat Korsten, bunun markanın ruhu ile kusursuz örtüştüğünü söylüyor.

ING Hollanda ve Belçika Marka&İletişim Deneyimi Başkanı Johan van der Zanden ise paranın bir ödeme aracı olmasından daha fazlasını ifade ettiği, hedeflere ulaşılması konusunda yardımcı olacağı gibi, ilişkileri de sarsma potansiyeline sahip olduğu fikrinde. Sevginin paradan daha önemli olduğuna inanan Van der Zanden, küsleri bir araya getiren kampanya aracılığı ile insanlara ilham vermeyi ve kalplerine dokunmayı hedefledikleri belirtiyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.