MediaCat

Seven kalbe saplanan hançer misali

TiVo’dan kahreden şaka.

Seven kalbe saplanan hançer misali

TiVo Inc. tarafından 1999 yılında piyasaya sürülen dijital video kayıt cihazı TiVo (DVR/Digital Video Recorder), izleyicilerine kişiselleştirilmiş program seçenekleri ve kayıt imkanı gibi pek çok kolaylığın yanı sıra reklamların bulandırmadığı berrak bir seyir fırsatı da sunması nedeniyle tercih edilen hizmetlerden. Öte yandan, her ne kadar çoğu insan istemediği anda karşısında beliriveren reklamlardan hoşlanmasa da, televizyon izleyicilerinin TiVo’ya ilgilerini artırmak için beklenmedik reklamların ne kadar büyük hüsrana sebep olabileceğini hatırlatmaktan zarar gelmez.

Kullanıcıların reklamları tek bir tuşa tıklayarak geçmelerine olanak sağlayan yeni ürünü BOLT’u tanıtmak için hedef kitlesine onları önce üzüp sonra güldürecek bir şaka hazırlayan marka, Denver açıklarında bir sinema salonuna 13 tane gizli kamera yerleştirerek sinema salonunda oynayan filmin en heyecanlı anının gelmesini bekledi.

Adrenalinin en yüksek seviyede olduğu o anda karşılarında beliren ve izlemek zorunda kaldıkları tam üç adet reklam nedeniyle neredeyse kahrolan pek çok izleyiciden özür dileyerek deneylerinin kıssadan hissesini onlarla paylaşan marka, verdiği ufak bir parti ve dağıttığı TiVo BOLT’lar ile 100 kişinin daha reklamları dilediği zaman geçebilmesine vesile oldu.

Kaynak: Adweek

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.