Serenay’ın gidişi Twitter’ın en çok konuşulan konusu oldu

Geçtiğimiz Pazartesi gününde ikinci ekranın gündemini Survivor belirledi.

27.05.2014 - 17:23 | MediaCat

Geçtiğimiz Pazartesi gününde ikinci ekranın gündemini Survivor belirledi.

Dün akşam izleyicilerine eleme heyecanı yaşatan Survivor, geceyi zirvede kapattı. Oylama sonucunda Serenay adaya veda ederken, adadan ayrılmadan yaptığı son konuşma ve Turabi‘nin davranışları sosyal TV izleyicisinin dilindeydi. Serenay’ın Merve için dua ettiğini söylemesi, fakat oylama sırasında Merve’nin kendi adını yazmasını ‘güvendiği dağlara kar yağması’ olarak nitelendirmesi bir kısım izleyici tarafından Merve’nin bir ihaneti olarak değerlendirilirken, Merve’nin yarışmalarda gösterdiği başarıları değerlendiren bazı izleyiciler de bütün bu olanları Merve’nin güçlü duruşu olarak yorumladı. Geceye damga vuran diğer konu, Turabi’nin Tolga Karel‘i sert bir şekilde uyarmasıydı. Fevri davranışları sıkça gündeme gelen Turabi’nin dün gece Tolga Karel’in yatağına kadar giderek yaptığı konuşma bazı izleyicilere “Survivor’ı Turabi kazanmasın da, kim kazanırsa kazansın” dedirtti.

Serenay'ın gidişi Twitter'ın en çok konuşulan konusu oldu

Survivor’un ardından günü ikinci sırada kapatan program Karadayı oldu. İzleyiciler tarafından “her anıyla büyüleyen bir sevda hikâyesi” olarak tanımlanan dizi, sosyal TV izleyicilerini yine ekran başına kilitledi. Dün akşam, Mahir’in, Ayten’in kaçırılmasının ardında kimin olduğunu öğrenmeye çalışması ve Necdet’in Ayten’in kaçırılışının ardından Sinan’a karşı verdiği mücadele konuşuldu. Sosyal TV izleyicileri arasında sıkça paylaşılan bir diğer öğe ise, Yaşar Güvenir’in müzik tarihimize damga vuran Sensiz Saadet Neymiş adlı eserini Bergüzar Korel’in seslendirmesiydi.

Karadayı Pazartesi günü Twitter'da en çok konuşulan ikinci program oldu

Güneşi Beklerken, yayın günü olmamasına rağmen fanlarının desteği ile günü üçüncü sırada kapattı. Dizinin yayından kalkma söylentilerine karşı Twitter üzerinden seslerini duyurmaya çalışan Güneşi Beklerken fanları, daha önce Çalıkuşu fanlarının yaptığı gibi, Güneşi Beklerken’in yayından kalkmaması için bir imza kampanyası başlattılar. Güneşi Beklerken fanları başlattıkları imza kampanyasını #gbharcanmasinyayingunudegissin, #gunesibeklerkentamdestek ve #imzala etiketleri ile duyurdular.

2. Sayfa Pazartesi günü Twitter'da en çok konuşulan dördüncü program oldu

İlk 5’te görmeye alışık olmadığımız Kanaltürk’ün sabah kuşağı magazin programı 2. Sayfa, sürpriz bir çıkış yaparak günü dördüncü sırada tamamladı. Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel’in sunduğu program, Demet Akalın Kurt’u ağırladığı bölümüyle sosyal TV izleyicileri tarafından bir hayli konuşuldu. Programa dair en çok paylaşılanlar Demet Akalın Kurt‘un doğum sonrası nasıl formda kaldığını anlatması ve kendisine ikizi kadar benzeyen Tuğba Yurt hakkında ne düşündükleri olurken, en çok paylaşılan tweet ise Demet Akalın’ın “Günaydın iyi haftalar biz yola çıkdık ıkıncı sayfaya kızlara gidiyorum seyrederken foto atın bakıyım @ikincisayfa” tweeti oldu. Sosyal TV izleyicileri ise Demet Akalın Kurt’un programa konuk oluşunu #demetakalinikincisayfada etiketiyle duyurdular.

Beni Böyle Sev Pazartesi günü Twitter'da en çok konuşulan beşinci program oldu

Sosyal TV’de beşinci sırayı alan program ise TRT1’in mütevazi ve samimi yapımı Beni Böyle Sev oldu. Güne “Günaydın Beni Böyle Sev gününe ;)” diye başlayan sosyal TV izleyicileri dizinin yapım şirketi tarafından verilen Orhan Gencebay’ın ünlü eseri Beni Böyle Sev’in dizide tekrar yorumlanacağı haberini sıkça paylaşırlarken, “#SevdiğiniSöyle ki Ayşem ve Ömer gibi mutlu olabilesin :)” diyerek çiftin uyumuna dikkat çektiler.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

Serenay'ın gidişi Twitter'ın en çok konuşulan konusu oldu

* Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 26 Mayıs 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.