Serdar Erener’den insanlığa 6 tavsiye

Brand Week Istanbul sahnesinden izleyicilere seslenen Serdar Erener’in insanlığın geleceği için düştüğü notları hatırlayalım.

02.12.2022 - 14:57 | Arzu Nilay Kocasu

Serdar Erener’den insanlığa 6 tavsiye

“Modern medeniyet dediğimiz şey dört temel maddenin üretim ve kullanımına dayanıyor: amonyum, beton, plastik ve çelik. Bu dört maddenin üretiminde kullanılan enerji o kadar muazzam ki, fosil yakıtlar kullanılmadan gerçekleşmesi mümkün değil. Öyleyse bu dört maddenin üretim ve kullanımıyla hesaplaşmamız gerekiyor.”

Bu yıl 7-11 Kasım tarihlerinde “Time to Reset” temasıyla gerçekleşen Brand Week Istanbul’da sahneye çıkan Serdar Erener, “Reklamcılığı influencer’lara devrettik” diyerek başladığı insanlık/sürdürülebilirlik/gelecek odaklı konuşmasında böyle diyordu izleyicilere.

Konuşmasında pandemi itibarıyla aldığı “hayat şeklini değiştirme” kararı sırasında yaptığı keşifleri paylaşan Erener, tabiatta sonsuz büyüme olmadığına vurgu yaparak takribi 800 milyon insanın açlık çektiği yerkürede üretilen gıdanın 3’te 1’inden fazlasının çöpe gittiğine dikkat çekti. Piyasa aklının insanlık adına optimizasyon yapamadığını ve insanlık olarak bu tufaya düşmememiz gerektiğini söyleyen Serdar Erener’in konuşmasından çıkardığı 6 tavsiye şöyle:

  • İklim krizini kilonuz kadar ciddiye alın.
  • Vaclav Smil okuyun.
  • Oyunuzu Anadolu’da iklim krizine karşı en ciddi planı açıklayana verin.
  • Agrarianism nedir öğrenin.
  • Kendi karbon salımını düşürmek için uğraşan markaları kullanın.
  • İklim krizine karşı STK’larda çalışın.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.