Şenay Gürler peruğunu çıkardı

Sesiyle pek çok reklama hayat veren ve son dönemde Lipton için 'Her Şeyi Bilen Kadın' olarak arz-ı endam eden Şenay Gürler...

01.07.2009 - 15:58 | MediaCat

Sesiyle pek çok reklama hayat veren ve son dönemde Lipton için ‘Her Şeyi Bilen Kadın’ olarak arz-ı endam eden Şenay Gürler, altı yıllık Avrupa Yakası macerasını ve yeni sezon projelerini MediaCat’e anlattı.

Şuh bir kadın sesinin arkasında da siz varsınız, şefkatli bir annenin sesinde de; sesiniz hem cezbedici hem ikna edici… Bunun bir tekniği var mı?

Sanıyorum sesimi kullanmamla ilgili bir durum bu. Sesimin böyle bir avantajı da var. Baslarda da tizlerde de istediğim gibi seslendirme yapabiliyorum. Küçüklüğümden beri de sesimi çok doğru bir yerden kullandığım için çok uğraşmam gerekmiyor.

Pek çok reklamda sizin sesinizi duyuyoruz, sesinizi eskitmekten korkmuyor musunuz?

Çalışmaya ara verdiğim dönemler de olduğu için seslendirmelerimin bir dezavantaja dönüşeceğini düşünmüyorum açıkçası.

Lipton’un yer aldığınız son kampanyasının başlığı neden ‘Her Şeyi Bilen Adam’ değil de ‘Kadın’ sizce? Kampanya için sizin seçilmenizin nedeni ne olabilir?

Proje bana gelmeden önce bir kadın yüzünün kullanılması tercih edilmişti zaten. Kadınların yelpazesi biraz daha geniş ve kadınlar bildiklerinin arkasında daha iddialı şekilde durabiliyorlar. Beni seçmelerinin sebebi sesim ya da görüntüm de olabilir, ‘Fatoş’ karakterimin bilinirliği de. İşin esasını Liptonculara sormak lazım.

Avrupa Yakası’nın son bölümü de yayınlandı, şimdi neler yapacaksınız?

Ah sormayın! Son bölümü çektik, hüzünlendik, ağladık; 190 küsur bölümdür beraberdik. Son çekimde enteresan bir ruh haline büründüm; peruğumu çıkardım, bir daha Fatoş olamayacağımı düşündüm. Tabii bir yandan da ‘Altı yıl geçti, tamamdır, artık başka pencerelerden bakmak gerekli’ diyorsunuz. Önümüzdeki sezon için, geçen sene gerçekleştirme fırsatı bulamadığım tiyatro planlarım var. Bunun dışında sinema filmi projelerim var. Yeni bir diziye başlamak için durup düşünüyor insan. Biraz dinlenmek istiyorum şimdilik.

Söyleşinin tamamı MediaCat Temmuz sayısında…

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.