MediaCat

“Şehrin sahibi sizlersiniz”

Yılın en ilham verici haftası Brand Week Istanbul 2021 başladı.

“Şehrin sahibi sizlersiniz”

Bu yıl “21. Yüzyılda İnsan Olmak” temasıyla 8-12 Kasım tarihlerinde Zorlu PSM’de ve dijitalde üç ayrı salona yayılan oturumlarla katılımcılara ilham verecek Brand Week Istanbul, Müze Gazhane’de gerçekleşen bir dizi etkinlikle başladı.

Dün akşam Felis konuşmacıları, jürileri ve özel davetlilerin katıldıkları bir partiyle start alan hafta, bugün Müze Gazhane’de imza günü ve atölyelerle devam etti.

21’inci yüzyılda insan odaklı kent olmak

MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan, Yekta Kopan

Açılış konuşmasını yaptığı Müze Gazhane buluşmasında yaratıcı sınıflarla ilgili etkinliklerin hem düzenlendikleri şehirlere hem de şehirde yaşayanlara değer kattığı, şehirlerin global çapta tanınmasına katkı sağladığı ve aynı zamanda şehirlerde yeni markaların yaratılması için gereken cesareti tetiklediği gerçeğinden bahseden MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan, Brand Week Istanbul’un şehre yayılan bir etkinlik olma hedefinde aldığı yoldan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Özkan, konuşmasının ardından sahneye İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu davet etti.

Mikrofonu Pelin Özkan’dan devralan Ekrem İmamoğlu, Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anarak başladığı sözlerini Müze Gazhane’nin hikâyesinin ardından 21’inci yüzyılda insan odaklı kentlerle sürdürdü. Odağına insanı almayan kent anlayışının 21’inci yüzyıla içkin olmadığına ancak geçtiğimiz yıllar boyunca İstanbul’un 21’inci yüzyıl kent beklentisinin tam tersi bir biçime büründürüldüğüne değinen İmamoğlu, “ne kadar büyük proje yaparsanız, doğada o kadar büyük tahribat yaratırsınız” diyerek kentsel sorunların çılgın mühendislik projeleriyle değil küçük mühendisliklerle ve insanların katılımıyla çözülebileceğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu

Doğayı ve şehri etkileyecek projelerin insanların fikri sorulmadan, emrivakiyle dayatıldığını belirten ve şehrin gerçek sahiplerinin o şehrin sakinleri olduğunu vurgulayan Ekrem İmamoğlu, yönetiminde empatinin öneminin altını çizdiği insan odaklı kenti şu sözlerle tanımladı:

“İnsan odaklı kent, her şeyden önce, içinde yaşayan herkesin yalnızca ve yalnızca insan olduğu için eşit ve değerli kabul edildiği yerdir. Herhangi bir aidiyet fark yaratıyorsa, o kent insan odaklı bir kent değildir.”

İmamoğlu konuşmasının sonunda İstanbul’da dijital dönüşüm yolculuğunun öncüsü olacak süper uygulama İstanbul Senin’in 18 Kasım’da kullanıma sunulacağı, uygulamanın hayatı kolaylaştırmanın yanı sıra İstanbulluların yönetime anlık olarak katılmalarına olanak sağlayacağı bilgisini paylaştı.

Bu akşam düzenlenmesi planlanan Harun Tekin & Koray Candemir ile Şakalı Akustik konseri yoğun yağış nedeniyle 11 Kasım tarihine ertelendi.

Brand Week Istanbul hafta boyunca Zorlu PSM’de

Önümüzdeki üç gün boyunca Zorlu PSM’de ve brandweekistanbul.com adresinde devam edecek etkinlik hakkında detaylı bilgiye ve Brand Week Istanbul 2021 programına buradan ulaşabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.