Saturday Night Live usulü konkura buyurun!

Cheetos Super Bowl'daki yerini almaya çalışırken...

14.02.2017 - 08:20 | MediaCat

Saturday Night Live usulü konkura buyurun!

Super Bowl‘un süper reklamları arasında yerini almak isteyen Cheetos için hayalî ajanslar Murphy & Kennedy ve A.K. Foster hayalî bir konkura girerler ve tüm hünerlerini sergilerler. Yaratıcı dünyanın tüm klişeleri de hizmetlerindedir tabii.

Her iki ajansın kampanya fikri de birilerinin imgeleminde muhakkak karşılığı olabilecek türde bir Amerika’yı yansıtır aslında. Bu Amerika’lardan biri göçmenlerin, dışlanmışların kurucu unsurlarını oluşturduğu bir vaat edilmiş topraktır; diğeri ise fast-food kültürünün, basitliğin, yüzeyselliğin tarihin sonu konforunda yaşandığı dünyanın en kolay ülkesi olan Amerika’dır.

Bir abur cubur markası için ikinci Amerika daha “uygun” görünürken, marka temsilcileri biraz daha sosyal mevzulara odaklanan, Amerika’nın sonsuz hoşgörü ve çeşitlilik anlatısını harekete geçiren kampanyaya daha fazla ilgi gösterirler. Elbette, reklam dünyasının son birkaç yıldır demirlediği goodvertising trendinin “mantıksal uç noktası”na kadar sömürüldüğünü fark etmemek de elde değildir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.