Şarj istasyonları için gerilla yön tabelaları

İsveçli markadan tabela yetersizliğine farklı bir yaklaşım.

26.09.2019 - 13:43 | Sencer Uçar

Şarj istasyonları için gerilla yön tabelaları

Elektrikli araçlar için 8 bin şarj istasyonunun bulunduğu İsveç’te sürücüleri istasyonlara yönlendiren tabelalarının yalnızca 20’yle sınırlı olması, tercihini elektrikli ya da hibrit araçlardan yana kullanacakları kaygılandıran bir durum.

Araçlar için şarj çözümleri sunan Bee Charging Solutions ise tabela eksikliğine gerilla bir kampanyayla çare olmaya çalışıyor. At örtüsünden bayraklara, saman yığınlarından saç tıraşına hatta pizza kutularına kadar türlü alanlar, marka aracılığıyla yön tabelalarına dönüşüyor.

Akaryakıt istasyonları için binlerce yön tabelası olmasına karşın, en yakın şarj istasyonunu gösterenlerin sayısının 20’yle sınırlı olduğunu ve buna bağlı olarak da elektrikli araç şarj istasyonu altyapısının yetersiz olduğu hissinin oluştuğunu belirten Bee Charging Solutions CMO’su Nathalie Kinell, sıradışı ve eğlenceli işaretlerle insanlara aslında en yakın istasyona ne kadar kısa mesafede olduklarını göstermek ve neden bu denli az işaret olduğuna dair de tartışma yaratmak istediklerini söylüyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Bee Charging Solutions
  • Reklam Ajansı: Forsman & Bodenfors
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.