MediaCat

Sana da sevgi kindar kardeş

Sprite’tan nefreti sevgiyle karşılayan bir kampanya.

Sana da sevgi kindar kardeş

Kimseyle hiçbir derdiniz yok ama sırf yüzünüz biraz çilli diye aniden “bok suratlı”ya dönüşebiliyorsunuz. Sağlığınız için kullandığınız diş telleri, falancanın “heavy metal” aromalı espri girişimlerine ilham verebiliyor ya da birileri, kadınların futbol oynamalarını hâlâ komik olarak nitelendirebiliyor.

Sosyal medyada nefret saçanların ya da trollerin pek sınır tanımadığı ortada. Peki ya bu nefret dolu kalplerde, sevgi tohumlarıyla beyaz bir sayfa açabilmek mümkün mü?

Gerçek yorumlardan uyarlama yeni küresel kampanyasında Sprite, sosyal medyanın nefret bataklığını sevgiyle kurutmayı deniyor. Fransız direk dansçısı Nico Moldestein, kadın futbol kulübü CE Sant Gabriel oyuncuları, İngiliz hip-hop sanatçısı Tyrus McKenzie, İspanyol yüzücü Rocío Velázquez, İsveçli sörfçü Liz Romer, İspanyol LGBT aktivistleri David Perez ve Marius Caralt’ın kamera karşısına geçtiği filmde sosyal medyadan ulaşan nefret mesajlarının her biri sevgi duvarına tosluyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.