MediaCat

San Franciscolular X’ten şikâyetçi

San Francisco şehir yönetimi, X genel merkezine yerleştirilen dev logo hakkında “verilen tabela iznini ihlal” gerekçesiyle soruşturma başlattı.

X’e logo soruşturması

Elon Musk’ın Twitter’ın isim değişikliğini açıkladıktan hemen sonra San Francisco’daki genel merkezde yer alan logoyu değiştirmek istemesine şehir yönetiminden itiraz geldi.

San Francisco şehir yönetimi, binanın tepesine yerleştirilen logo hakkında soruşturma başlattı. Çalışma sırasında yayaları güvende tutmak için kaldırımın işaretlenmediğini tespit eden San Francisco polisi de çalışanlara işlem esnasında müdahale etti.

Yetkililerin açıklamalarına göre, binaların üzerindeki harf ya da sembollerin değiştirilmesi ya da bir binanın üzerine tabela yerleştirilmesi tasarım ve güvenlik nedenleriyle belediyeden izin alınmasını gerektiriyor. Yapı denetim departmanı sözcüsü Patrick Hannan bu kuralın, binanın tarihi yapısıyla tutarlılığın sağlanması ve değişikliğin güvenli bir şekilde yapıldığından emin olunması amacıyla uygulandığını söylüyor.

Müdahaleye rağmen yerleştirilmesi tamamlanan ve güçlü ışıklandırmasıyla dikkat çeken logo, çevrede yaşayanlara yaşattığı rahatsızlıkla da sosyal medyanın gündeminde.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.