Samsung’dan iPhone kullanıcılarına reddetmesi zor teklif

Marka, iPhone kullanıcılarına test sürüşü öneriyor.

21.08.2015 - 15:20 | MediaCat

Samsung'dan iPhone kullanıcılarına reddedilemeyecek teklif

Güney Koreli elektronik devi geçtiğimiz Cuma günü ABD’de iPhone kullanıcılarına en yeni çıkan telefonları Galaxy S Edge+ ve Galaxy Note 5’i ücretsiz deneme şansı vereceğini açıkladı. 30 günlük deneme sürecinde kullanıcılar telefonları diledikleri gibi kullanabilecek. Üstelik bunun için hiçbir bağlılık taahhüdünde bulunmaları da gerekmeyecek.

Artık insanların akıllı telefonlar piyasa sürüldüğünde eskisi kadar heyecanlanmadığını söyleyen Samsung, yürüteceği bu projeyle satışlarını şimdiye kadar Samsung kullanmamış akıllı telefon sahipleriyle artırmayı planlıyor.

iPhone kullanıcılarına erişmek isteyen Samsung, yeni telefonları için test sürüşü öneriyor.

Cnet, iPhone kullanıcılarının projeye ne ölçüde ilgi gösterecekleri konusunda kuşkuların olduğunu belirtiyor. Telefonlar için test sürüşü düzenlemenin bir ilk olmadığını, ABD’li operatör T-Mobile‘ın daha önce müşterilerine bir haftalığına iPhone 5S verdiği bir programının olduğunu hatırlatan Cnet haberinde, Current Analysis’ten Avi Greengart’ın “Bir felaket olmasa da proje T-Mobile’ın beklediği kadar patlama yapmadı” yorumuna yer veriyor.

Kaynak: Cnet, Fotoğraflar: The Verge