MediaCat

Samsung Electronics Türkiye’ye yeni başkan

Samsung Electronics Türkiye Başkanı olarak görev alacak isim belli oldu.

Samsung Electronics Türkiye’de üst düzey bir atama gerçekleşti. Buna göre, Samsung Electronics Türkiye Başkanlığına şirket bünyesinde 25 yılı aşkın süredir önemli sorumluluklar üstlenen Jeff Jo atandı. Jo, 11 Aralık itibarıyla görevi Philip Choi’den devraldı.

Samsung Electronics Türkiye’nin yeni başkanı Jeff Jo, kariyerine 1997 yılında şirketin Güney Kore’deki genel merkezinde kurumsal ilişkiler departmanında adım attı. 2004 yılında mobil dış satışlar bölümünde görev alan Jo 2009 yılında Tayland’da, 2014 yılında Avustralya’da mobil iş birimi müdürlüğü yaptı ve 2017’de mobil perakende operasyonu başkanlığına atandı. 2019’da Samsung Electronics Kanada Başkanlığına getirilen Jo, iki yıl sonra mobil deneyim perakende grup başkanı oldu ve bu sorumluluğunu Türkiye’deki yeni görevine dek sürdürdü.

Türkiye’nin inovasyona ve teknolojik gelişmelere yüksek adaptasyon gücüyle Samsung için potansiyeli yüksek bir pazar olduğunu vurgulayan Jo, “Bir teknoloji tutkunu olarak 2024 yılını önemli bir dönüm noktası olarak görüyorum. Samsung olarak inovatif çözümlerimiz, yapay zekâ entegre edilmiş ürünlerimizle sektördeki trendleri belirleyeceğimize inanıyoruz. Yapay zekânın gündelik hayatımıza daha derinden entegre olmasıyla, akıllı cihaz ekosistem deneyimi köklü bir dönüşüm yaşayacak. Yapay zekâ, teknolojinin etkin kullanımının yanı sıra özellikle çevresel sürdürülebilirliğe önemli katkılar sunan bir olgu. Bu açıdan bakıldığında, 2024 yılı yapay zekânın gündelik yaşantımızı dönüştürdüğü bir yıl olacak. Samsung olarak yapay zekâ özellikli ürünlerimiz ve SmartThings ekosistemimizle bu dönüşümün önemli bir parçasıyız. Ben de bu dönüşümü Türkiye’yle birlikte takip edeceğim için çok heyecanlıyım” dedi.

Jo, Türkiye’nin genç nüfus yapısının altını çizerek, Innovation Campus ve Solve for Tomorrow kurumsal sosyal sorumluluk programlarıyla Türk gençlerinin geleceği şekillendiren teknolojiler ve sürdürülebilir kalkınma konusunda yetkinliklerini geliştireceklerini ve toplumsal fayda sağlamaya devam edeceklerini de ekledi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.