Sakatlanan futbolcular da vurulur mu?

Birleşik Krallık havyan hakları derneğinden sorgulatıcı bir kampanya.

18.03.2019 - 15:50 | Sencer Uçar

Sakatlanan futbolcular da vurulur mu?

Kimileri at yarışlarını bir hayli ilgi çekici bulabilir ancak atlar açısından işler her zaman yolunda ilerlemiyor. Çoğumuzun bildiği üzere, ne yazık ki, sakatlanan atların hayatına son veriliyor. Bu acı gerçeğe rağmen at yarışları ilgi görmeye devam ediyor.

Birleşik Krallık’ta yıllardan bu yana düzenlenmekte olan Cheltenham At Yarışları Festivali de ilgi gören at yarışı organizasyonları arasında. 2008 yılından bu yana Cheltenham’da ölen at sayısı ise 89. Üstelik, henüz geçen hafta içerisinde sonlanan festivalin 2019 ayağında yine üç at hayatını kaybetti.

Boğa güreşi, at yarışı ya da tilki avı gibi etkinliklere karşı hareket eden hayvan hakları derneği League Against Cruel Sports, bu yıl festivalle eşzamanlı olarak yayınladığı reklam filminde insanları hayvanlarla empati kurmaya davet ediyor. Senaristliğini ve yönetmenliğini Al Brown’ın üstlendiği filmde sakatlanan at değil, futbolcu, kaderiyse sakatlanan bir atınkinden farksız.

KÜNYE

  • Reklamveren: League Against Cruel Sports
  • Yönetmen / Senarist: Al Brown
  • Prodüksiyon: Hussain Patel
  • Görüntü Yönetmeni: James Moriarty
Kaynak: Shots.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.