MediaCat

Sahnede iki efsane

Cannes Lions 2012’nin final arefesinde bugün iki büyük efsane aynı sahnedeydi.

Sahnede iki efsane

Cannes Lions 2012’nin final arefesinde bugün iki büyük efsane aynı sahnedeydi. Ajanslarını 30 yıl önce bir iki gün arayla kuran Sir John Hegarty ve bu seminerden önce altta kalmamak için ‘Lord’ olan Dan Wieden, Campaign Asya-Pasifik Direktörü Atifa Silk’in soruların yanıtladı.

Seminer tarafların, iki ajansın aynı anda hem ne kadar farklı hem de ne kadar fazla ortak noktaya sahip olduğundan bahsetmesiyle başladı ve ‘çalınan’ müşterilere varana kadar bir dizi reklam filmi gösterildi ve hikayeleri anlatıldı.

Audi’nin, finalinde test sürüşünün ardından Audi’yi beğenmeyen bir müşteriyi, P&G’nin bu yıl anneler gününde lanse etiği ‘World’s Best Job’ ve Google Chrome için yapılan ‘It Gets Better Project’ reklamlarını cesur olarak nitelendiren ikiliden Sir John Hegarty, özellikle It Gets Beter Project’in, http://www.youtube.com/watch?v=7skPnJOZYdA bir teknoloji markasının da duyguları olduğuna ve reklamlarla dünyanın daha yaşabilir bile hale gelebileceğini kanıtladığını belirtti. 

Hegarty ayrıca bir doğum sahnesiyle açılan ve annenin ıkınmasıyla bir mermi gibi fırlayan bebeğin havada geçirdiği sürede büyüyüp yaşlanarak bir mezara düştüğü ve ‘Hayat kısa, daha çok oyna’ http://www.youtube.com/watch?v=w-YV1ZlTFaY sloganıyla biten X Box filminin ilginç hikayesini de paylaştı. Senaryoyu Microsoft’a ilk sunduklarında müşterinin kesin olarak reddettiğini ancak güç bela internette yayınlamaya ikna ettikten sonra yakaladığı viral güçten aldıkları cesaretle reklamı televizyonda yayınladıklarını anlattı.

Sohbette ilgi çekici bir diğer nokta da moderatörün sıfırdan bir ajans kurup Wieden & Kennedy ya da BBH ölceğine getirebilir misiniz sorusuna Dan Wieden’in ‘Evet!’ yanıtını vermesiydi. Wieden, günümüz pazarlama dünyasının, kuruldukları zamana nazaran daha çok fırsat barındırdığını belirtti.
 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.