Sabunla gelen umut

Güney Afrikalı dernekten ellerini yıkayan çocukları ödüllendiren kampanya.

12.08.2013 - 10:28 | Ali Kuru

Güney Afrikalı dernekten ellerini yıkayan çocukları ödüllendiren kampanya.

Modern dünya için Tifo, Kolera ve Zatürre gibi hastalıklar yaklaşık yüz yıldır büyük birer tehdit olmaktan çıkmış olsa da, Güney Afrika‘nın oldukça kısıtlı kaynaklarla hayata tutunmaya çalışan bölgeleri için hala ölümcül bir gerçek olmaya devam ediyor. Genel hijyen kurallarına uyulamaması nedeniyle kolayca yayılan bu hastalıklar özellikle de çocukları etkiliyor.

Bu bölgelerden birisi olan ve kısaca ‘Blikkiesdorp’ ismi ile anılan yerleşkede hastalıklarla mücadele etmeye çalışan ‘Blikkiesdorp 4 Hope’ projesi Y&R Güney Afrika ve Safety Lab işbirliği ile çocuklara el yıkama alışkanlığı kazandırmayı amaçlayan bir sosyal sorumluluk projesi başlatmış.

Projede çocukları ellerini düzenli olarak yıkamaya teşvik etmek için içerisinde oyuncaklar gömülü olan özel sabunlar üretilmiş. Çocukların bu ödüllere ulaşma heyecanı ile sabunlarına sarılmaları sayesinde genel hastalık sıklığında yüzde 70, solunum yolları enfeksiyonlarında ise yüzde 75 düşüş gözlemlenmiş.

Kaynak: Best Ads on TV

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.