MediaCat

Sabit telekomda rekabet başlıyor

Kurumlar daha ekonomik hizmet almak için sabit hat numaralarını taşıyor

Sabit telekomda rekabet başlıyor

Sabit Numara Tahsis ve Taşıma Yönetmeliği 2009 yılının sonunda devreye girmişti. Numara taşıma süreci pratik anlamda ise operatörler arasındaki arabağlantı anlaşmaları, test çalışmaları ve uygulama sorunlarının giderilmesiyle birlikte ancak yakın zamanda uygulanabilir hale geldi.

Millenicom uygulamanın başladığından bu yana 1.500’ün üzerinde numara taşımış bulunuyor. Sabit hatta numara taşımaya en büyük ilgiyi gösteren kurumların başında ise çağrı merkezleri gibi yoğun görüşme trafiğine sahip firmalar geliyor.

Millenicom Türkiye Pazarlama Müdürü Meltem Cebeci, Sabit Numara Tahsis ve Taşıma Yönetmeliği’nin 2009 yılı sonunda devreye girdiğini, ancak operatörler arası arabağlantı anlaşmaları, test çalışmaları ve uygulamadaki sorunların giderilmesi süreci nedeniyle pratikte sağlıklı uygulanabilmesinin 2010 yılı sonunda başladığına dikkat çekiyor: “Sabit numaralarda numara tahsis ve taşıma uygulaması, sektörümüz, dolayısıyla da şirketimiz için çok önemli bir kilometre taşı. Daha önce abonelerin yaptıkları aramalar için hizmet veriyorduk ancak hat sahipliği yerleşik operatördeydi. Bu uygulama ile artık alternatif operatörler de hat tesis eden ve dolayısıyla aboneye tek elden tüm hizmetleri sunan birer telekom operatörü haline geliyor. Bu, rekabet ortamının sağlanmasında da çok önemli bir konu.”

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.