Saatchi&Saatchi Cannes’da ufuk açtı

Grubun film seçkisi yine büyük ilgi topladı.

19.06.2014 - 17:49 | Ozan Mert

Saatchi&Saatchi Cannes'da ufuk açtı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Cannes‘ın favori etkinliklerinden biri Saatchi&Saatchi New Directors’ Showcase idi. “Feelthereel” ismini taşıyan gösterimde farklı konulara sahip 19 kısa film yer aldı.

Bu yılki etkinlikte özel bir uygulama yapılarak izleyicilerin duygusal tepkisi ölçümlendi. Gösterimden önce dağıtılan bileklik şeklindeki nabız ölçerler sayesinde salondaki yüzlerce insana ait fiziksel veriler toplanarak filmlerin gösterildiği perdede görselleştirildi. Açılışta hemşire kılıklı figüranlar bir tür boyutlar arası yolculuk müziği eşliğinde izleyicilere bilekliklerin nasıl takılacağını gösterdiler. Maviden kırmızıya kadar bir dizi renkte yanıp sönen bileklikler izleyicilerin heyecan skalasını kodluyordu. Özellikle öpüşme, sevişme, kavga dövüş gibi sahnelerde salonun kırmızıya bürünmesi dikkatlerden kaçmadı.

Gösterilen filmlerden daha deneysel olanları salondan daha az alkış alsa da bu yılki seçki izleyicilerden büyük beğeni topladı. Aşağıda bu yıl gösterilen filmlerin ve yönetmenlerinin bir listesini bulabilirsiniz.

Beans – Alvise Avati

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.