Joe Pytka’dan aykırı bir performans daha

Efsane yönetmen Joe Pytka, Cannes sahnesinde yaratıcılıkla gerçekliği buluşturdu.

19.06.2014 - 16:32 | Melis Madanoğlu Sözer

Cannes’da heyecanla beklenen etkinliklerden biri, efsane yönetmen Joe Pytka’nın konuşacağı More Fun Than Anyone adlı oturumdu. Birkaç kata yayılan uzun sıranın ardından ulaştığımız salonda Ogilvy Mather’ın Başkan Yardımcısı ve kreatifi Chris Wall ve Joe Pytka’nın yer yer atışmayla geçen sohbetlerini dinledik.

İkili, Chris Wall’un ilk duyduğunda  “Hayatımda duyduğum en kötü fikir”, Pytka’nınsa “Hayatımda duyduğum en aptalca fikir” dediği Michael Jordan ve Bugs Bunny’nin oynadığı Nike’ın Air Jordan reklamıyla açtılar oturumu. Reklamının fikir sürecinden çekim aşamasına ve reklamın etkisine uzanan bilgileri katılımcılarla paylaşan Pytka, bu reklamın Space Jam filmine ilham verişini, sadece reklamın kazancının 5-6 milyar doları bulmasını anlatırken hâlâ bu “kötü ve aptalca” buldukları fikrin nasıl bu kadar etkili olduğuna şaşkın gibiydi.

Her ne kadar oturum eskiyle yeniyi kıyaslayan, “bizim zamanımızda böyle imkânlarımız yoktu, şimdiki nesil pek şanslı” havasında olsa da iki ustanın anıları bile ufuk açıcı bir besin niteliğindeydi.

Pytka ve Wall, oturum boyunca birlikte yaptıkları işleri ve onların etkilerini katılımcılarla paylaştı. İşte o işlerden bazıları…

[youtube]http://youtu.be/DTO0FeL9abM[/youtube]

[youtube]http://youtu.be/dB4rsn8rJYM[/youtube]

[youtube]http://youtu.be/kJDcoBSl_xM[/youtube]

Fotoğraflar: @pelinozkan, @georgetoma

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.