Son Jedi mektuplarda

İngiliz Kraliyet Postası, Star Wars'un beklenen filmi The Last Jedi için bir dizi posta pulu tasarladı.

05.09.2017 - 12:02 | Arzu Nilay Kocasu

Star Wars Son Jedi posta pulları

10 yıllık bir aranın ardından 2015’te Güç Uyanıyor ile seriye kaldığı yerden, J. J. Abrams ile devam eden Star Wars, Aralık 2017’de The Last Jedi ile ekranlardaki yerini alacak.

40’ıncı yılında yalnızca filmleriyle değil, filmlerinin tanıtımı için kurguladığı pazarlama stratejileriyle de pek çok vaka çalışmasına konu olan serinin son filmi için bir hamle de İngiliz Kraliyet Postası’ndan (Royal Mail) geldi.

Star Wars Son Jedi posta pulları

The Last Jedi şerefine sekiz yeni posta pulunu satışa sürmeye hazırlanan İngiliz Kraliyet Postası’nın Maz Kanata, Chewbecca, Dinî Lider Snoke, Porg’lar ile BB-8, R2-D2, C-3PO ve K-2SO’nun yer aldıkları pullarının illustrasyonları Birleşik Krallık’ın dijital sanatçılarından Malcolm Tween imzası taşıyor. Pullara dair ufak bir not: Droid pulları, diğer karakterlerinden pullarından farklı olarak, yalnızca ultraviyole ışıkta görünen gizli detaylar barındırıyor.

12 Ekim 2017’de satışa sunulacak pullar erken sipariş için İngiliz Kraliyet Postası’nın internet sitesinden satışa sunuldu. Fiyatları 8 ile 52 dolar arasında değişen pulların sınırlı sayıda (750 adet) olduğunu da ekleyelim.

Kaynak: The Verge

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.