Robert Redford, Digiturk ve Sundance Channel için Türkiye’de

Robert Redford'un kurucusu olduğu Sundance Channel, Digiturk’te yayına başladı.

29.11.2012 - 16:37 | MediaCat

Robert Redford, Digiturk ve Sundance Channel için Türkiye’de

Bağımsız film ve belgeselleri HD kalitesinde ekranlara taşıyan, dünya genelinde takip edilen Sundance Channel, Digiturk’te yayına başladı.

Robert Redford, kurucusu olduğu, dünya genelinde milyonlarca hanede takip edilen, bağımsız filmler ve özgün dizileri TV izleyicileriyle buluşturan Sundance Channel’ın Türkiye lansmanı için İstanbul’a geldi. Sundance Channel, Digiturk ile yapılan anlaşma sonucunda 26 Kasım’dan itibaren SD olarak 7, HD olarak ise 307 numaralı kanallardan yayınlanmaya başladı.

AMC/Sundance Channel Global Başkanı Bruce Tuchman ile Digiturk İçerik ve Alımlar Direktörü Esra Özaral Altop’un da katılımıyla, bugün İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında konuşan Sundance Channel’ın kurucusu Robert Redford, “Sundance Channel yıllar önce ABD’de ilk yayına başladığında, bağımsız film yapımcılarının heyecan verici çalışmalarını seyirci ile buluşturmak üzere kanalın dünya çapında yayılması benim hayalimdi. Canlı kültür ve sanat yaşamı ile tanınan bir ülke olan Türkiye’yi Sundance Channel’in yayına başlamasını kutlamak üzere ziyaret etmek benim için bir onur. Dünyanın dört bir yanından film yapımcılarının imzasını taşıyan dikkat çekici konuları önümüzdeki yıllarda Sundance Channel üzerinde seyircilere ulaştırmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Digiturk İçerik ve Alımlar Direktörü Esra Özaral Altop; “Sundance Channel, bağımsız filmler ve özgün dizileri kapsayan içeriği ile en prestijli kanallardan biri olarak tüm dünyada kabul görüyor. Kuşağımızın simge haline gelmiş en büyük film yapımcılarından biri ve Sundance Channel’ın kurucusu olan Sayın Robert Redford’u aramızda görmek bizler için büyük bir onur. Bu özel günün gerçekleşmesini mümkün kılmak için harcadıkları yoğun emek ve işbirlikleri için Bruce Tuchman’a ve Sundance Channel’daki tüm dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Anlaşmayla birlikte Türkiye’de ilk defa yayınlanacak olan uluslararası belgesellerin yanı sıra, Cannes, Venedik ve Sundance gibi dünyanın en itibarlı film festivallerini de kamera arkası görüntüleri ile birlikte izleyiciler ile buluşturacak olan kanal, film dünyasının en önemli isimleri ile gerçekleştirilen röportajları da yayınlayacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.