RK, Borusan Telekom’un Vodafone’a satışını onayladı

Vodafone'un, Türkiye kurumsal sabit iletişim pazarının önde gelen alternatif telekom operatörlerinden Borusan Telekom şirketini satın alma süreci tamamlandı...

02.04.2010 - 00:00 | MediaCat

Vodafone’un, Türkiye kurumsal sabit iletişim pazarının önde gelen alternatif telekom operatörlerinden Borusan Telekom şirketini satın alma süreci tamamlandı.

Rekabet Kurulu’nun satın alma işlemini onaylamasıyla birlikte Borusan Telekom şirketi, bugün itibariyle resmen Vodafone Türkiye şirketler bünyesine katıldı. Son dönemde kurumsal müşteriler tarafından tercih edilmesinde hızlı bir artış grafiği sergileyen Vodafone Türkiye, bu satın alma ile kurumsal iletişim pazarındaki konumunu daha da güçlendirecek.

Bugün itibariyle resmen Vodafone Türkiye şirketler bünyesine katılan Borusan Telekom kendi markasıyla ve ticari ünvanı Vodafone Alternatif Telekom Hizmetleri A.Ş. olarak faaliyetine aynen devam edecek. Yönetiminde herhangi bir değişiklik olmayacak ve Genel Müdür Mehmet Başer görevine devam edecek. Tüm Borusan Telekom çalışanları da görevlerini aynen sürdürürken, şirketin tüm müşterileri de  her zamanki yüksek kalite standardlarındaki hizmetleri almaya devam edecekler.

Rekabet Kurulu’nun kararı ardından konuyla ilgili bir açıklama yapan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray şunları söyledi:

"Kurumsal sabit iletişim pazarının önde gelen oyuncularından Borusan Telekom şirketini satınalma sürecimizin tamamlanmasından ve tüm Borusan Telekom çalışanlarının aramıza katılıyor olmasından dolayı memnuniyet duyuyoruz. Bu satın alma, Vodafone Türkiye olarak "müşterilerimizin güvenilir iletişim ortağı olma" vizyonumuz doğrultusunda ülkemize yaptığımız uzun dönemli yatırımlarımızdan ve girişimlerimizden biridir. Kurumsal müşterilerimize, ses ve veriyi kapsayan tüm iletişim ihtiyaçlarını mobil ve sabit iletişim teknolojileri ile birlikte karşılayan "tek çözüm ortağı" olma stratejimizle uyumlu bir adımdır.

Mensubu olduğumuz Vodafone Grubu’nun başarısı, dünya çapında 333 milyon toplam abonesine ve milyonlarca kurumsal müşteri tabanına sunduğu inovatif iletişim çözümleri uluslarası platformlarda da tescillenmiştir. Son olarak dünyanın en saygın uluslararası platformu GSM Association tarafından "dünyanın en iyi kurumsal mobil hizmet sağlayan operatörü" olarak tescillenen Vodafone’nun global birikimlerini ülkemize aktararak, kurumsal müşterilerine sağladığı hizmet yelpazesini, Türk iş dünyasının  faydasına sunuyoruz. Borusan Telekom’un bünyemize katılmasından doğacak sinerjiyle, kurumsal müşterilerimize yönelik hizmetlerimizi daha da çeşitlendirmeyi ve kalite çıtasını daha da yükseğe koyarak, müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz. Rekabet Kurulu’nun kararı, ülkemiz ve sektörümüz için her bakımdan ciddi değer yaratacak bir birleşmenin yolunu açmıştır. Tüm çalışanlarımızla ve iş ortaklarımızla beraber sahiplendiğimiz uzun dönemli vizyonumuzla, kurumsal ve bireysel müşterilerimize değer yaratmak üzere çalışmalarımıza ve yatırımlarımıza aralıksız devam edeceğiz."

Borusan Telekom Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin %38’ine hizmet veriyor

1996 yılından bu yana kurumsal müşterilere sabit iletişim hizmetleri veren Borusan Telekom, 2004 yılında A tipi lisans alan ilk şirket olarak ses hizmetleri vermeye başladı. Şirket, 2005 yılı sonunda iletişim alanında Türkiye’nin en önemli kurumsal hizmet sağlayıcılarından biri haline, 2006’da ise, sabit telefon ve ihracat gelirlerine göre lider alternatif telekom operatörü konumuna geldi.

Borusan Telekom halen A Tipi Ses Hizmetleri Lisansı, İnternet Servis Sağlayıcılığı, Altyapı İşletmeciliği Hizmeti Ruhsatı, Karasal Hatlar Üzerinden Veri İletim Ruhsatı, Sanal Mobil Şebeke Hizmetleri İşletmeciliği  Ruhsatı, Uydu Telekomünikasyon Hizmeti İşletmeciliği gibi telekom iş kolundaki önde gelen lisans ve ruhsatlara sahip bulunuyor. Borusan Telekom, 2009’un ikinci yarısı itibariyle, fiber altyapısını İstanbul’un her iki yakasına yayarak, fiber optik projelerinde müşterilerine avantaj ve kalite sağlayan, değer yaratan teknolojik çözümler sunmaya başladı.

Bugün Türkiye’nin en büyük 500 şirketinden %38’nin iletişim alanındaki stratejik iş ortağı olan ve de 3000’i aşkın kurumsal müşterisi bulunan Borusan Telekom, 83’ü yurt içinde,  3ü  yurt dışında olmak üzere toplam 86  adet POP noktası ile tüm Türkiye’deki müşterilerine hizmet veriyor. Kuruluşun İstanbul, Ankara ve Bursa Bölge Müdürlükleri altında konumlanmış 50 adet bayisi bulunuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.