Rihanna’dan Snapchat’e: “Yazıklar olsun”

Tartışmalı reklamın ardından gelen açıklamayla Snapchat hisseleri yüzde 4 civarı değer kaybetti.

16.03.2018 - 13:59 | Sencer Uçar

Rihanna'dan Snapchat'e: "Yazıklar olsun"

Snapchat tarafından “Would Your Rather!” adlı oyun için hazırlanan reklamda Chris Brown ve Rihanna arasında 2009 yılında yaşanan olaylara göndermede bulunulmuş, kadına yönelik şiddeti bir anlamda normalleştiren bu reklam da Snapchat’in denetiminden geçmeyi başararak platformdaki yerini almıştı. Gelen tepkiler üzerine Snapchat de reklamı kaldırmış ve yaşananlardan dolayı özür dilemişti.

Olayın ilk günlerinde sessizliğini koruyan Rihanna, tepkisini Instagram Hikâyeler’de yaptığı paylaşımla gösterdi.

Instagram Hikâyeler’de yaptığı paylaşımda Rihanna, “Şimdi Snapchat, zaten favori uygulamam olmadığını biliyorsun. Ama ben sadece bu pisliğin amacını kestirmeye çalışıyorum. Buna cahillik demek isterdim ama bu kadar aptal olmadığınızı biliyorum! Aile içi şiddet mağdurlarını kasten üzen ve onlarla alay eden bir şeyi göstermek için para harcadınız! Mesele benim kişisel hislerimle alakalı değil zira bende bu hislerin çoğu bulunmaz ama geçmişte aile içi şiddetten başı yanan ya da durumu hâlâ atlatamayan tüm o kadınlar, çocuklar ve erkekler… hepimizi hayal kırıklığına uğrattın. Yazıklar olsun. Uygulamasını da özrünü de atın gitsin” satırlarına yer verdi.

Rihanna’nın ABD saatiyle 11:00’de yaptığı bu paylaşımın ardından Snapchat hisselerinde yüzde 4’ten fazla düşüş yaşandı. Snapchat, paylaşımın birkaç saat sonrasında söz konusu reklamı mide bulandırıcı bulduğunu tekrarlayarak bir kez daha özür diledi.

Kylie Jenner’ın geçtiğimiz ay Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında artık Snapchat kullanmadığını söylemesi üzerine de Snapchat hisse senetleri 1.3 milyar dolar değer kaybetmişti.

Kaynak: Business Insider

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.