MediaCat

REPİD yeni yönetim kurulunu seçti

İlk olağan genel kurul toplantısını gerçekleştiren REPİD, yeni yönetim kurulunu belirledi.

Türkiye’de küresel standartlara uygun “sorumlu reklamcılık ekosistemi”ni oluşturmak, büyümenin sağlıklı ve organize şekilde sürdürülmesini sağlamak amacıyla kurulan Reklam ve Pazarlama İletişimi Derneği (REPİD), ilk olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi.

Reklamverenler Derneği (RVD), Reklamcılar Derneği (RD), İnteraktif Reklamcılık Derneği (IAB), Mobil Mecralar Araştırma Pazarlama ve Reklamcılık Derneği (MMA), İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA), Açıkhava Reklamcılar Vakfı (ARVAK), Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği (URYAD) ile üye şirket ve ajansların temsilcilerinin atılımıyla kurulan REPİD, tüm üyelerin katıldığı toplantıda yeni yönetim kurulunu belirledi. Yapılan seçim sonucunda Ahmet Pura Yönetim Kurulu Başkanı, RD Temsilcisi Burcu Özdemir Başkan Yardımcısı, MMA temsilcisi Didem Namver Genel Sekreter, URYAD temsilcisi İlhan Uzundurukan ise Sayman olarak seçildi.

Kapsayıcı, eşitlikçi ve çeşitliliği destekleyen uygulamaları teşvik etmenin yanı sıra ölçüm ve araştırma metotlarına ait standartların belirlenmesini sağlamak, veri üreterek ulusal ve uluslararası arenada bilgi paylaşımını kolaylaştırmak, sektördeki kurumları güçlendirmek gibi önemli sorumluluklar üstlenen REPİD’in Yönetim Başkanı Ahmet Pura, derneğin gündeminde öne çıkan başlıklarla ilgili şunları söyledi:

“Dünyada ve Türkiye’de sektörel bağlamda örnek bir kuruluş olma hedefiyle kurduğumuz REPİD’in en önemli önceliği, uzun süredir üzerinde çalıştığımız tüm mecra ölçümlerinin tek çatı altında toplanması ve cross-media measurement konusunda güçbirliği ile hareket etmek olacak. Diğer yandan, geçtiğimiz yıl ikinci fazı açıklanan Reklamın Türkiye Ekonomisine Katkısı Araştırması’nın düzenli olarak hazırlanmasını da sağlayacağız. Çözüm bekleyen öncelikli konumuz çok Örneğin, Sektörel Etik Değerler Mutabakatı’nın günümüze uyarlanması, konkur ilkeleri ve danışmanlığının tekrar değerlendirilmesi, iklim krizi, toplumsal cinsiyet eşitliği, erişilebilirlik gibi sürdürülebilirlik ana başlığı altında değerlendireceğimiz konular ve elbette Reklam Özdenetim Kurulu koordinasyonu ve Reklam Kurulu işbirliği ile çalışmalarını başlattığımız ‘Sorumlu Influencer Sertifika Projesi’nin hızla hayata geçirilmesi gerekiyor. Ülkemizin maalesef sık yaşadığı felaketler sırasında bütün paydaşlar arasındaki hazırlık ve koordinasyonun sağlanması için de bir ‘Kriz Dönemi Yönetişimi’ yapısı kuruyoruz. Reklam ekosisteminin sağlıkla büyümesini sağlayacak bütün bu başlıkların, REPİD bünyesinde oluşturacağımız çok paydaşlı yürütme kurulları tarafından hayata geçirilmesini ve ivedilikle sonuca ulaşmayı hedefliyoruz.”

REPİD’in 1’inci olağan genel kurul toplantısında seçilen kurullar ve temsilcilerin tam listesi ise şöyle:

REPİD Yönetim Kurulu

Ahmet Pura (Bireysel Üye) – Yönetim Kurulu Başkanı
Burcu Özdemir (Reklamcılar Derneği) – Başkan Yardımcısı
Didem Namver (MMA Türkiye) – Genel Sekreter
İlhan Uzundurukan (URYAD) – Sayman
Burak Ertaş (IAB Türkiye)
Önder Dalkıran (ARVAK)
Özge Uzun (İDA)
Özge Bakırçalı (Yapı Kredi Bankası)
Sibel Toprak Egemen (Alem FM)
Sinem Sandıkçı Gökçen (L’Oréal Türkiye)
Cüneyt Devrim (Havas İstanbul)
Zafer İlik (Kral FM)

REPİD Denetleme Kurulu

Yasemin Gürleroğlu (BRF Banvit)
Rima Özdemir (SP İletişim)
Ela Bilgisel (TBWA İstanbul)
Ekin İlyasoğlu (Logaritma)
Erdal Kale (OPEN)
Kaan Bülbüloğlu (Veritas)

REPİD İcra Kurulu

Ali Fuat Orhonoğlu (Unilever)
Ayşen Akalın (Reklamverenler Derneği)
Burak Yılmaz (Genart)
Demir Karpat Polat (DKP Reklamcılık)
Cenk Gümüşçüoğlu (Karbonat Reklam)
Ela Gökkan Savcı (MullenLowe Istanbul)
Esra Şengülen Ünsür (Artı İletişim)

Koordinasyon Kurulu

Dilhan Kolko (Bireysel Üye)
Ömür Erdem Çelik (Bireysel Üye)
Çiçek Kayoğlu (Bireysel Üye)
Melis Ertem (Bireysel Üye)

Danışma Kurulu

Banun Erkıran (People Comm.)
Ergun Gümrah (GoodWorks İletişim Danışmanlığı)
Özlem, Baysal Sezgin (Bireysel Üye)
Ayhan Tezcan (Bireysel Üye)
Dilruba Palambo (Mediaport)

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.