MediaCat

Reklamcılık tarihinin 60 yılı

Clio Awards 60’ıncı yaşını sektörün 60 yılını tablolaştırarak kutluyor.

Reklamcılık tarihinin 60 yılı

1960 yılından bu yana reklam, tasarım ve iletişim disiplinlerindeki yaratıcılığı ve inovasyonu ödüllendiren Clio Awards, ardında bıraktığı 60 yılı reklamcılığa adanmış bir tabloyla kutluyor.

Geçtiğimiz 60 yıl boyunca sektöre öncülük eden George Lois, Mary Wells Lawrence, Dan Wieden, David Kennedy, David Droga, Sir John Hegarty gibi reklamcıları ve Kool-Aid Man, The Bud Knight, M&M’ler, Subservient Chicken, Spuds Mackenzie gibi marka ikonlarını onurlandıran tablo Brooklyn’li illüstratör ve sanatçı Sam Spratt imzasını taşıyor. Projenin mimarıysa reklam ajansı BBDO Los Angeles.

Kampanya hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isteyenler Clio60.com adresinden tabloyla etkileşime geçebilir, resimde yer alan kişi ve karakterlerin üzerine tıklayarak her biri hakkında detaylı bilgi alabilir.

“Clio Awards geçtiğimiz 60 yıl boyunca reklamcılığın en büyük yaratıcılarından ve kampanyalarından bazılarına tanıklık etti. Hal böyle olunca, yarışmanın 60’ıncı yılı şerefine, BBDO LA Clio’ya bu dönemin anısına bir kampanyanın hazırlanması için yardımcı oldu ve reklamcılık tarihinde yerini almayı hak etmiş isimler, Rönesans stilinin modern yorumuyla tasarlanmış bir tabloda ölümsüzlüklerine kavuştular” diyor kampanya hakkında konuşan BBDO Los Angeles ECD’si David Cuccinello.

Ajansın bir diğer ECD’si David Povill ise kampanya detayları hakkında şu sözleri söylüyor:

“Klasik Rönesans tarzını modern bir hassasiyetle buluşturmayı çok iyi başaran bir isim olması nedeniyle Brooklyn’li sanatçı Sam Spratt ile anlaştık. Tabloda kimlerin yer alacağına karar vermek düğün organizasyonu (sınırlı sayıda koltuğun ve boşanmış eşlerin olduğu) yapmak gibiydi. Şansımıza, Clio ile dirsek temasında çalışma fırsatımız oldu ve yarışmanın sahip olduğu ödüllü iş arşivi sayesinde reklamcılığın geçtiğimiz 60 yılının ihtişamını yansıtan hikâye, iş ve ikonları belirleyebildik.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.