MediaCat

Reklamcılar Platformu 1 yaşında

Reklamcılar Platformu 1. yılını üyelerinin katılımıyla gerçekleşen özel bir etkinlikle kutladı.

12 Kasım 2022 tarihinde kuruluşunu ilan eden Reklamcılar Platformu, 1. yılını Galata Postane’de düzenlediği etkinlikle kutladı. Tüm üyelerin davetli olduğu, Sinema Televizyon Sendikası yöneticilerinin de katıldığı etkinlikte, platformun kuruluşundan bu yana yürüttüğü faaliyetler ve gelecek planları paylaşıldı; üyelerin soruları yanıtlandı.

Bir sene içerisinde geniş bir üye havuzuna ulaşarak neredeyse her ajans, kıdem ve departmandan üyeyi bünyesine katan Reklamcılar Platformu, geçtiğimiz yıl içerisinde üyelik süreçlerinin yanı sıra ihtiyacı olan tüm üyelere hukuki destek sağladı. Ulusal Meslek Standartları sürecini başlatan platform; promosyon, ısınma gibi temel hakları gündeme taşıdı, sendikalı olmak ve mobbing gibi konularda anketler ve eğitimler düzenledi.

Tüm üyelerin sürece katılımı için freelance ve ajans çalışanlarından oluşan Temsilciler Meclisi’ni kuran Reklamcılar Platformu, 1 Mayıs’ı ilk defa örgütlü olarak kortejde kutladı. Temmuz 2023’te sektörün ilk Fiyat Politikası Raporu’nu açıkladı, taban ücretleri dile getirdi ve Eylül 2023’te yine sektörde ilk kez çalışanların ve yöneticilerin bir araya geldiği Çözüm Masası’nı kurdu.

Hedef çözüm masasını büyütmek

20 ajansın ve Reklamcılar Derneği’nin davetli olduğu Çözüm Masası’nın ilk toplantısı 30 Eylül 2023 tarihinde gerçekleşti. Yedi ajansın katılımıyla gerçekleşen ilk toplantının ardından üç ajans daha sürecin içinde olmak istediğini belirtti. Reklamcılar Platformu, masada yerini alan ajanslarla iletişimini sürdürürken, katılımda bulunmayan ajansların da masaya gelmesi konusunda açık iletişim yürütecek. Platformun hedefi, önümüzdeki dönemde masayı tam katılımla şekillendirmek ve büyütmek.

Fiyat Politikası Raporu güncellenecek

Reklamcılar Platformu, düzenlediği etkinlikte 2024’ün ilk çeyreği için belirlediği iki hedefi de üyeleriyle paylaştı. Bu hedefler, Fiyat Politikası Raporu ve 1. Olağan Kurul olarak açıklandı.

Geçtiğimiz temmuz ayında yayınlanan Fiyat Politikası Raporu, enflasyon ve diğer yaşam giderleri hesaplanarak Ocak 2024’te güncellenmiş bir şekilde tekrar açıklanacak. Asgari şartlar hesaplanarak belirlenen taban fiyatların tüm sektörde uygulanması için üyelerle beraber çalışmalar yürütülecek.

Reklamcılar Platformu ayrıca, 2024 ilk çeyrekte seçimli 1. Olağan Kurulunu gerçekleştirmeyi hedefliyor. Tüm resmi üyelerin adaylık sürecine girebileceği bu süreçle beraber yeni yönetim de belirlenmiş olacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.