Reklam Kurulu’ndan Amaze’e durdurma kararı

Reklam Kurulu, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nün verdiği izin çerçevesinde hazırlanan Amaze reklamlarını durdurma kararı aldı.

31.05.2007 - 12:15 | MediaCat

Reklam Kurulu, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nün verdiği izin çerçevesinde hazırlanan Amaze reklamlarını “D-H-A Formülü- DHA, demir ve iyot, zihinsel gelişime yardımcı olur” ifadesi nedeniyle durdurma kararı aldı. Reklam Kurulu’nun, ifadelerin kamuoyunu ve tüketiciyi yanıltıcı içerik taşıdığını ileri sürerek bu kararı aldığı öğrenildi.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından, 2006 Ekim’inde sunulan ürün içerik bilgileri, araştırma ve testleri inceledikten sonra, Amaze üretimine ve ambalaj ile reklamlarda kullanılacak ifadelerde, “zihinsel gelişime yardımcı olur” açıklamasının yer almasına dair aldıkları iznin yanısıra; bu izin Reklam Kurulu talebi üzerine 23 Mart 2007’de ikinci kez onaylanmıştı.

“Unilever Türkiye olarak tüm markalarımız için yürüttüğümüz reklam ve iletişim çalışmalarında tüketiciyi yanıltıcı veya aldatıcı hiçbir iddiada bulunmama prensibimize bağlı kalmaya devam edeceğiz ve bundan sonra da bu sorumluluğun bilinci ve aynı hassasiyetle hareket etmeye devam edeceğiz” açıklamasında bulunan Unilever Türkiye, bu karar karşısında Unilever Sanayi ve Ticaret T.A.Ş. olarak yasal “itiraz haklarını” kullanarak, adli süreci başlatacaklarını söyledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.