ADSL için sabit telefon şart değilmiş

Türk Telekom'un kampanyalarının kabul edilemez olduğunu, yeni uygulamaya konulan ücretlendirmelerin de tüketiciyi mağdur ettiğini ileri süren Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Kemal Özer adsl hatları ile ilgili bir açıklama yaptı.

31.05.2007 - 11:53 | MediaCat

Türk Telekom’un kampanyalarının kabul edilemez olduğunu, yeni uygulamaya konulan ücretlendirmelerin de tüketiciyi mağdur ettiğini ileri süren Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Kemal Özer adsl hatları ile ilgili bir açıklama yaptı.

Özer açıklamasında: ”Dünyanın hiçbir ülkesinde ADSL için telefon hattı gerekmiyor. Ancak Türk Telekom, tüketiciyi hat almaya zorluyor. Bu durumda en düşük aylık 29 YTL olan ADSL hattının bedeli 41 YTL’ye çıkıyor. Telekom’un 3,5 milyon ADSL abonesi var.” Şeklinde konuştu.

Telefon hattı olmadan da ADSL kullanılabileceğini, bu konuyu her ortamda tartışmaya hazır olduğunu da belirten Özer, Türk Telekom’un bu uygulamadan vazgeçmesi gerektiğini söyledi.

Ayrıca hat almadan adsl alınabileceği ile ilgili örnek bir karar da Tüketiciler Birliği sitesinde yayınladı.

Bu arada Danıştay’dan Türk Telekom tarifelerine onay çıktı. Danıştay 13. Dairesi, Türk Telekom’un 2004’te yürürlüğe koyduğu ücret tarife paketlerinin iptali istemini reddetti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.