MediaCat

Reklam devlerinden Trump açıklaması

Sektörün önde gelen reklam holdingi CEO’ları Trump’ın göçmen politikasını yorumladı.

Reklam devlerinden Trump açıklaması

Dünyanın en büyük reklam holdinglerinden dördünün CEO’ları -Martin Sorrell (WPP), John Wren (Omnicom), Jerry Buhlman (Dentsu Aegis) ve Michael Roth (IPG) – son dönemde dünya gündemini meşgul eden Trump politikalarını yorumladı. Dört CEO, ABD Başkanı Donald Trump‘ın, çoğunluğunu Müslümanların oluşturduğu yedi ülkeye getirdiği vize kısıtlaması ve kararın olası etkileri üzerine konuştu.

Martin Sorrell basına yaptığı açıklamada, yasağın ilk günlerinde kendilerini etkileyen bir durumla henüz karşılaşmadıklarını söylerken, genel anlamda masum pek çok insan ve ABD içinde ve dışında yer alan aileleri konusunda endişeli olduklarını belirtti. Sorrell kişisel olarak alınan kararı, “19’uncu yüzyıl sonu – 20’nci yüzyıl başında İngiltere’ye gelen Doğu Avrupa kökenli bir ailenin torunu olarak, bu tür tedbirleri hoş karşılamıyorum” diyerek yorumladı.

John Wren konuyu “İnsanlarımız bizim en büyük varlıklarımız ve şimdi bizlerin en büyük önceliği onları korumak, ailelerine, kendilerine ve bu olaydan etkilenen diğer insanlara destek vermektir” sözleriyle değerlendirdi.

Jerry Buhlmann Dentsu’da coğrafi olarak çok çeşitli bir iş gücü potansiyeli olduğuna değinerek, “Bu bizim global çalışma anlayışımızın kalbinde yer alan şey ve bizler çalışanlarımızı işbirliği içinde ve eşit bir düzende çalışmaları için desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Michael Roth ise yaptığı açıklamada IPG’nin çokuluslu çalışma düzeninde, millet, din ve coğrafya ayrımı yapmaksızın yeteneğe dayalı ekipler oluşturmanın büyük önem arz ettiğini belirtti. Roth yaşanan olaylardan sonra şirketin çeşitlilik ilkelerine daha sıkı sarılacaklarını da ifade etti. “Seyahat yasağının şirketimizi ne yönde etkileyeceğini söylemek için henüz çok erken ancak nerenin vatandaşı oldukları ya da dinî inançlarının ne olduğuna bağlı olmaksızın, IPG’nin onları koruma misyonu olduğunu ve onları ve ailelerini güvende tutacak her türlü desteği sağlayacağımızı çalışanlarımıza hatırlatmak isteriz” dedi.

Publicis Groupe ve Havas yöneticileri konuyla ilgili bir açıklama yapmazken, ilgili sorulara da yanıt vermediler.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.