MediaCat

Reklam ajansında çalışan bir yapay zekâ asistanı

Havas CX İstanbul ekibinin üretimi yapay zekâ asistanı HAVAI, çalışma arkadaşlarının insan kaynakları alanındaki sorularını yanıtlıyor.

Havas CX İstanbul ekibi, ajans içi çalışan olarak görev yapan bir yapay zekâ asistanı üretti. Havas Creative Group’un mesajlaşma uygulamalarına eklenen HAVAI adlı yapay zekâ asistanı, yeni başlayan ya da mevcut tüm çalışanların insan kaynakları alanındaki sorularını yanıtlıyor.

Yapay zekâ çağının hızlı gelişmeye devam ettiğini söyleyen Havas CX İstanbul People & Culture Lideri Özlem Milor İslam, “Yaratıcı ekiplerin uzun uğraşları sonucunda Havas Creative Group Türkiye’de çalışanların tüm sorularını yanıtlamak üzere üretilen HAVAI’nin hayatımıza girmesinden dolayı mutluluk duyuyoruz. HAVAI sayesinde ekip arkadaşlarımız her sorunun yanıtını hızlı ve net bir şekilde alabiliyor” dedi.

Ajanstan paylaşılan bilgiye göre, şimdilik OpenAI API’larıyla çalışıyor olsa da, farklı büyük dil modellerinde çalışabilecek esnek mimarisi ve Teams, Slack gibi tüm kanallardan kullanılabilecek şekilde tasarlanmış olması HAVAI’nin en önemli özellikleri arasında yer alıyor. Kullanıcılar, vektör veritabanında geçmişe ait verileri kolayca saklayabiliyor, işyerine ait formlarla genel dokümanları arayabiliyor ve ulaşabiliyor. Özellikle kendi sistemlerinde hatta büyük veriye sahip ve kendi dil modellerini yaratmak isteyen şirketler için HAVAS CX Istanbul AI takımı farklı özelleştirmeler de yapabiliyor. Mistral, Llama gibi açık kaynak kodlu hazır yapay zekâ modelleriyle de Langchain mimarisi üzerinden entegre olabiliyor. Teknik olarak RAG optimizasyonunu en ileride seviyede uygulayan Havas yazılımcıları, uygulamanın sadece insan kaynakları değil tüm iş birimleri için uyarlanabilir olduğu bilgisini paylaşıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.