MediaCat

‘Çay hayattır’

Ajans Çaycıları serimizde bu ay Sesliharfler’e konuk olduk.

‘Çay hayattır’

“Evde 1, burada 65 çocuğum var” diyen Nurgül Abla ve kahkahasıyla korku filmlerine ses efekti sağlayacak yeteneğe sahip Demet Duran… Sesliharfler’i çok sevdiklerini her fırsatta söyleyen ikili, ocaktan eksik etmedikleri çaylarıyla birlikte ajansın tükenmeyen enerji kaynağı konumundalar.

Nasıl başladınız Sesliharfler’e?

Nurgül Korkmaz: Kurucu üyemiz Görkem Bey’in bir yardımcısı vardı, ben buraya onun sayesinde başladım. İyi ki de başlamışım. Reklam ajansında çalışmak gerçekten çok zevkli. Buraya geldiğim zaman daha mutlu ve huzurluyum.

Bir yardımcınız da varmış burada, Demet Hanım…

NK: Evet, Demet’le birlikteyiz burada. Benim junior’ım o. Çok güler yüzlü biridir. Bir kahkaha attığı zaman bütün sıkıntınızı unutursunuz.

Kendisiyle iş bölümünüz nasıl?

NK: Aramızda herhangi bir görev dağılımı yok, ne lazımsa onu yapıyoruz.

Çay hayattırİlker Şener
Dijital Art Direktör

Nurgül Abla ajansımızın annesi. Hoş geldin evladım diye açar bize kapıyı. Arada aşağıdan gülme sesleri gelir. Demet… Bazen o kadar yükselir ki aramızda “Biri sustursa mı artık” diye konuşuruz. Değişik bir karakter. Ama çok mutluyuz onlarla.

Bu arada çayda Nurgül Ablacıyım. Onu söyleyeyim.

Nurgül Abla’yla çalışmak nasıl Demet Hanım?

Demet Duran: Aile ortamı var burada. Neşeli, hareketli, güzel bir yer burası. Nurgül Abla da bana gerçekten abla oldu. Pratik şeyler öğretiyor bana mutfakta. Çok yardımı oluyor sağ olsun.

Gülüşünüz biraz meşhurmuş…

DD: Ben çok gülen, bazen gülme işini abartan bir insanım. Kahkaham biraz meşhurdur, söylemişlerdir. Engel olamıyorum.Burada kötü gün geçirmeyiz, hep güleriz. İnşallah böyle de devam eder.

Çay hayattırZeynep Çalışkan
Sosyal Medya Direktörü

Çok severim çayı ama pek içemiyorum ajansta. Ne zaman Nurgül Abla’nın yanına gitsem duyduğum cümle “Şimdi demledim…”

Bu yüzden ya sona kalanları ya da henüz tam olmamış çayları içerim. Ama Nurgül Abla’nın eli değdiği için hep güzeldir çay.

Hangi çayı kullanıyorsunuz? Nasıl demliyorsunuz?

NK: Evde de ajansta da tercihimiz aynı; Çaykur kullanıyoruz. Çayıma Çaykur’un tomurcuk çayını katarak demliyorum. Daha güzel oluyor. 10-15 dakika demlenir. Daha erken alınırsa tadı güzel olmaz zaten.

Gününüz nasıl başlıyor? Servis yapıyor musunuz gün içinde?

NK: 7:30’da geliyorum ajansa. İlk önce çayı koyuyorum. Bazen Demet benden önce gelir, o hazırlar. Gün içinde sadece patronlara servis yapıyorum. Çocuklarım çaylarını kendileri alıyorlar. Beni yormamak için. Bana hiç kıyamıyorlar.

Çay hayattırOrkan Varan
Video Editor

Çok çay içilen bir ajans burası. Sabahları insanlar birbirini bıçaklıyor çayı ben önce
içeceğim diye, çay savaşları oluyor… Nurgül Abla müthiş bir insan.

Demet var bir de… Gülüşünden bahsedilmiştir. Bir korku filmi yapıp onun gülüşünü de efekt olarak kaydettik. Bıçak sallattık. Komik falan değil korkunç ya.

Patronlara yapılan çay farklı mı peki?

NK: Hayır tabii ki. Onlar da Çaykur içiyorlar. Sadece özel bardakları var. Özgür Bey’in özellikle çok güzel bir bardağı vardır. Yani vardı. Ben onu kırdım. Çok da zor söyledim. Yerine koyamadım hâlâ.

Siz sever misiniz çayı peki?

NK: Ben çok seviyorum. Çaysız bir hayat düşünemiyorum. İçtiğimde bütün yorgunluğumu alıyor. Bana bazen Demet çay getirir “Abla sen çok yoruldun, bir çay iç dinlen” diyerek. Sağ olsun.

DD: Yorgunluk giderici, rahatlatıcı, sohbet için bahane. Herkes gergin olur herhalde çay olmasa. Çay hayattır ya…

Çay hayattırAdnan Sokol
Ajans Fotoğrafçısı

Hem Nurgül’ün hem de Demet’in enerjisi oldukça yüksek ve bizim burada enerjiye ihtiyacımız var. Çalışırken kendinizden geçip unuttuğunuz sıvı alışverişinde çok önemli rolü var çayın.

Çok içiyoruz ama aynı zaman bebek bezleriyle uğraştığımız için kaçırma ihtimalimiz falan olmuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.