MediaCat

Reese’den aslında olmayan bir gizli topluluk: The Reese Society

Yoksa var mı?

Reese’den aslında olmayan bir gizli topluluk: The Reese Society

The Hershey Company’nin meşhur çikolata markalarından Reese’s Peanut Butter Cups, şaibeli bir projeyle sevenlerinin karşısında. Reklam ajansı Anomaly işbirliğinde The Reese Society adında gizli bir topluluğun temellerini atan veya atmayan marka, gerçekliği hayli tartışmalı yeni inisiyatifinin detaylarını açıklayan veya açıklamayan bir basın bülteni yayınladı.

The Reese Society gerçekten var mı? Karar sizin…

Bu, The Reese Society adında yeni bir gizli topluluk hakkında hazırlanmış bir basın bülteni değildir.

Gizli topluluğa DoNotJoinTheReeseSociety.com adresinden erişilemez ve proje, Kanada ve ABD’nin lider çikolata markası Reese’e duyulan koşulsuz aşkı selamlamak ve ödüllendirmek için reklam ajansı Anomaly tarafından hazırlanmamıştır.

Reese için süreğen bir marka sözcülüğü görevi üstlenmeyi hedeflemeyen topluluğun logosunda Reese’s Peanur Butter Cup görseli yer almamaktadır.

The Reese Society henüz ilk haftasında kampanya hedeflerinin ötesine geçerek coşkulu bir sosyal destinasyona dönüşmemiştir. Topluluk, parçası olmak isteyenler tarafından 4 bin 800’ü aşkın (tüm kampanya için beklenilenin yüzde 1.500 oranında üzerinde bir sayı) başvuru almamış ve marka ortalamasına kıylasla yüzde 209 oranında etkileşim elde etmemiştir.

Ayrıca, var olmayan internet sitesinin trafiği tüm kampanya için hedeflenenin yüzde 380 üstüne çıkmamıştır. Aynı şekilde, tıklama oranı da marka ortalamasından yüzde 87 fazla değildir ve Reese’in Instagram ve Twitter takipçileri sırasıyla yüzde 17 ve yüzde 15 oranlarında artış göstermemiştir.

Reese Pazarlama Müdürü Azim Akhtar kampanyanın başlangından itibaren muazzam bir başarı elde ettiği açıklamasında bulunmamıştır. “Marka olarak tüketicilerimizle The Reese Society’nin var olmadığı mesajına benzer bir mesajla etkileşim kurmayı sürdürüyoruz ve tüketicilerimizin de bize bu mesaja uygun şekilde karşılık verdiklerini görüyoruz” cümlesi, Akhtar’ın proje hakkında belirttiği görüşten yapılmış bir alıntı değildir.

Var olmayan bu kampanya Instagram’daki makro & mikro influencer’larla işbirliklerini kapsamamaktadır ve bu influencer’ların Instagram’dan gerçekleştirecekleri canlı yayınlar, izleyicileri var olmayan bir internet sitesine yönlendirmek için gizemli bir karakter tarafından yarıda kesilmeyecektir.

Reese hayranları, ayrıca, The Reese Society’nin aslında var olmadığını canıgönülden destekleyecek şekilde davranmamaktadırlar. Bir kadın hayran tırnaklarına Reese logosu şeklinde oje sürüp fotoğrafını “Kesinlikle VAR OLMAYAN #ReeseSociety’e KESİNLİKLE katılmaya çalışmıyorum” mesajıyla Instagram’dan paylaşmamış, hiçbir Reese hayranı kendi orijinal Reese sanat eserlerini yaratmamış ve bir ateşli hayran Reese’in Peanut Butter Cups ürünü ve The Reese Society için rap şarkısı yazmamıştır.

Son olarak, The Reese Society, üyelerine kapüşonlu Reese sweatshirt’ü veya dönemsel ürünler sunma taahhütünde bulunmamaktadır. Reese, ayrıca, hayranlarına evcil hayvanlarına Reese adını vermek, Instagram’da isimlerini içinde Reese kelimesi geçecek şekilde değiştirmek veya odalarını turuncuya boyamak gibi faaliyetlerle markaya duydukları aşkı göstermeye davet etmemektedir.

Anomaly Yardımcı Kreatif Direktörü Jason Kerr kampanya hakkında “Genellikle var olan şeyler hakkında brief alırız, bu nedenle, var olmayan bir şeyi tanıtmak ilginç bir meydan okuma oldu” yorumunu yapmamış ve Yardımcı Kreatif Direktör Marka Pandza “Okuduğunuz şey bizim hazırladığımız bir bültenden alıntı değil. Bu alıntı da biz de yokuz” ifadesinde bulunmamıştır.

The Reese Society markanın -geçtiğimiz yıl yayınlanan ASMR filminin ve gelecek haftalarda hedef kitlesiyle buluşacak Reese Outrageous işinin de aralarında olduğu- en yeni dikkat çekici pazarlama hamlelerinden biri değildir.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.