MediaCat

Reddit Kurucu Ortağı ABD’lileri evde kalmaya davet ediyor

Alexis Ohanian, hâlâ sokaktaki ABD’lilere Times Square’deki billboard’lardan seslendi.

Reddit Kurucu Ortağı ABD’lileri evde kalmaya davet ediyor

Geçtiğimiz çarşamba Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen coronavirus, bugüne kadar 6 bin 500’ü aşkın insanın ölümüne neden oldu ve dünya genelinde 169 binden fazla insana temas etti.

Virüsün bulaşma oranının yüksekliği ve toplumların kimi kesimlerinin durumun ciddiyetine dair yeterli bilinci geliştirmekte yaşadıkları gecikmelerin ışığında çoğu ülke yönetimi coronavirus ile savaşmak için radikal önlemler alırken, marka ve pazarlama dünyası da konuya dair kendi farkındalık çalışmalarını yürütmeye başladı.

Reddit Kurucu Ortağı ve Risk Sermayedarı Alexis Ohanian, New York City turizminin kalbini teşkil eden ve ortalama birgünde 380 bine yakın, yoğun dönemlerindeyse günde 450 bin turist ağırlayan Times Square’daki billboard’lardan farkındalık ilanları yayınladı.

Konuyla ilgili olarak Forbes’a yaptığı açıklamada Ohanian, start-up’ı AdQuick aracılığıyla billboard alma fikrinin “bir anda aklına geldiğini” söylüyor:

“ABD’deki insan nüfusunun en yoğun olduğu yerlerden birinin -hem de normal bir günde- Times Square olacağını düşünmek öngörülü bir yaklaşımdı.”

Ohanian’ın girişim sermayesi şirketi Initialized Capital geçtiğimiz hafta ofisini kapatarak çalışanlarının en az altı ila sekiz hafta boyunca evden çalışacaklarını duyurmuştu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.