MediaCat

Reckitt Benckiser Türkiye’den global atama

Reckitt Benckiser Türkiye Sağlık Pazarlama Direktörü Özlem Girit kariyerine Dubai’de devam edecek.

Reckitt Benckiser Türkiye’den global atama

2018 yılından bu yana Reckitt Benckiser Türkiye Sağlık Pazarlama Direktörü olarak görev yapmakta olan Özlem Girit, şirketin Dubai merkezli Durex Yeni Pazarlar Geliştirme Direktörlüğüne terfi etti. Reckitt Benckiser Türkiye Sağlık Pazarlama Direktörlüğü görevinin yeni sahibi ise 2014 yılında katıldığı şirkette son olarak Reckitt Benckiser Sağlık Türkiye Kişisel Bakım Kategorisi Pazarlama Müdürü olarak görev yapmakta olan Neslihan Kama oldu.

Yeni görevinde Reckitt Benckiser markalarından Durex’in dünya çapında yeni pazarlar geliştirmesinden sorumlu olacak isim Özlem Girit, lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. 11 yıllık sağlık sektörü tecrübesinde birçok kategori ve organizasyonda görev alan Girit, 2014 yılında Gaviscon’dan sorumlu marka müdürü olarak Reckitt Benckiser’e katıldı ve bir yıl sonrasında sağlık ürünleri kategori müdürlüğüne terfi etti. Şirketin sağlık iş biriminin dünyada en hızlı büyüyen kategorilerden biri olmasında kilit rol oynayan Girit, Reckitt Benckiser Türkiye Sağlık Pazarlama Direktörlüğüne 2018 yılında terfi etti. CMO Society üyeleri arasında da yer alan Girit, bu görevinde tüketici içgörüsüyle zenginleşmiş yerel inovasyonlar ve doğru marka konumlandırmaları gerçekleştirerek şirketin büyümesine katkıda bulundu.

Reckitt Benckiser Türkiye Sağlık Pazarlama Direktörlüğü görevini devralan Neslihan Kama, lisans eğitimini 2010 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. 11 yıllık sektör deneyimi bulunan Kama, Reckitt Benckiser ailesine 2014 yılında ev bakım kategorisinde adım attı ve kategorinin önemli markaları Calgon ve Vanish için hem marka konumlandırma hem de kârlılık optimizasyon projeleri üzerinde çalıştı. Kama, daha sonra bölgesel ekibe geçerek, gelişmekte olan pazarlarda Finish portföy ve penetrasyon artırma stratejileri üzerine çalıştığı kilit bir rol aldı. Haziran 2018’de Reckitt Benckiser OTC (Reçetesiz İlaçlar ve Gıda Takviyeleri) Kategorisi Pazarlama Müdürlüğü görevine terfi eden Kama, Reckitt Benckiser Sağlık İş Birimi organizasyonun kısa ve orta vadeli OTC stratejisinin çalışılmasında, büyüme platformlarının belirlenmesi ve projelendirilmesinde önemli bir rol oynadı. Bu süreçte ayrıca yerelleşme gibi kritik projelere liderlik eden Kama, Mayıs 2019’da Reckitt Benckiser Türkiye Kişisel Bakım Kategori Pazarlama Müdürü olarak görevine devam etti. Kama’nın pazarlama liderliğiyle şirketin markalarından Veet depilasyon kategorisinde pazar payı liderliğini kazanırken hem Veet hem de Durex iletişim çalışmalarıyla birçok pazarlama ve iletişim ödülü kazandı. Kama, yeni görevinde kişisel bakım kategorisinde Durex, Veet ve Scholl ile OTC kategorisinde Gaviscon, Nurofen ve Strepsils markalarının gelişiminden sorumlu olacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.