Rebook’tan çağrı: İnsan olun!

Herkesi potansiyelini keşfetmeye çağıran "Be More Human" kampanyası Super Bowl ile başlayacak.

29.01.2015 - 17:30 | Ali Kuru

Rebook'tan çağrı: İnsan olun!

Rebook dijital bir merkezde buluşan geniş çaplı entegre bir kampanya başlatıyor. Herkesi gerçek potansiyelini keşfetmek için “daha fazla insan olmaya” çağıran kampanya, “Be More Human” ismini taşıyor ve 3 farklı konsepti birleştiriyor.

Kampanya için hazırlanan mikrositede bir araya getirilen bu konseptlerden ilki “insan olma endeksi” olarak da tanımlanabilecek “The Human Score”. Bu konseptte ziyaretçilerden bir dizi soru yanıtlamaları isteniyor ve sonuçta hesaplanan puanları gösteriliyor. “Gri konular” adı verilen “Grey Matters” konsepti İngilizce bir kelime oyunundan ilham alıyor. Merkezi sinir sistemimizin önemli bir bölümünü oluşturan gri maddeye atıfta bulunan konsept, ziyaretçilere egzersizin insan beyni üzerindeki etkilerini görsel olarak sunuyor.

“Break Your Selfie” konseptindeyse katılımcılardan egzersizlerinin ardından düştükleri en bitkin, en tükenmiş anlarını resmetmeleri ve en mutlu, en zinde anların aktarıldığı selfie’lere inat paylaşmaları isteniyor.

Venables Bell & Partners imzası taşıyan kampanya “Ucube Gösterisi” (Freak Show) ismi verilen reklam filmiyle destekleniyor. Kampanya için hazırlan siteye fitness.reebok.com/be-more-human adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Digiday