Real Hipermarketler Zinciri için iflas kararı

Beğendik’in diğer iki şirketine ilişkin iflas erteleme davası devam ediyor.

16.08.2017 - 10:54 | MediaCat

Real Hipermarketler Zinciri için iflas kararı

Kayserili Beğendik Ailesi’nin üç yıl önce Metro Group’tan satın aldığı Real Hipermarketler Zinciri için iflas kararı verildi. Beğendik Ailesi, 12 mağazası bulunan Real’i satın almasının ardından iki yıl sonra mahkemeye başvurmuştu.

İstanbul Anadolu Ticaret Mahkemesi’ne yapılan başvuruda Beğendik Yiyecek İçecek Gıda Turz. Hiz. İşl. San Ltd. Şti., Beğendik Mağaza İşletmeleri San. Tic. AŞ. ve Real Hipermarketler Zinciri A.Ş. için iflas erteme talep edilmişti. Mahkeme, başvurunun yapıldığı gün üç şirket hakkında tedbir kararı verdi ve kayyum ataması yaptı. Üç şirket hakkında dava süreci devam ederken, 18 Temmuz’da mahkemeye Beğendik adına sunulan bir dilekçe ile Real Hipermarketler’in diğer iki şirketten ayrıldığı bu şirket için iflas kararı verilmesi istenmişti. Şirket avukatı tarafından 27 Temmuz’da talebin yinelenmesi ile yeni adıyla ALVİ Marketler Zinciri A.Ş’ye ait marketler Ağustos ayı başında kapatıldı. 46 mağazası bulunan Beğendik Mağaza İşletmeleri ile Beğendik Yiyecek İçecek şirketine ilişkin iflas erteleme süreci ise devam ediyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.