Twitter tarihinin en çok beğenilen tweet’i Obama’nın

Eski başkanın Charlottesville tweet'i rekor kırdı.

16.08.2017 - 10:08 | Sencer Uçar

Artık başkan olmayabilir; fakat Barack Obama hala internetin en etkili isimleri arasında yer almaya devam ediyor. Zira Obama’nın geride bıraktığımız Cumartesi günü ABD’nin Virginia eyaletinin Charlottesville kentinde ırkçı gruplar ile ırkçılık karşıtları arasında meydana gelen ve bir kişinin hayatını kaybettiği olaylar ile ilgili attığı tweet, Twitter tarihinin en çok beğenilen tweet’i oldu. Twitter’da daha önce en çok beğenilen tweet, sanatçının Manchester’da verdiği konser sırasında yaşanan terör saldırısının ardından paylaştığı tweet’ti. Obama’nın 13 Ağustos’ta paylaştığı tweet ise şu ana kadar 2,9 milyon beğeni almış durumda.

Eski ABD Başkanı Barack Obama’nın paylaştığı tweet’te, 2011 yılında Beyaz Saray fotoğrafçısı Pete Souza tarafından çekilen bir fotoğraf ile birlikte Nelson Mandela’ya ait “Hiç kimse derisinin rengi, kültürel yapısı ya da inançları yüzünden başkasından nefret ederek doğmaz” cümlesi bulunuyor.

Obama’nın paylaştığı tweet aynı zamanda 1,2 milyon kez retweet’lenerek Twitter tarihinin en çok retweet’lenen beşinci tweet’i oldu.

Barack Obama’nın rekortmen tweet’inin ardından Nelson Mandela’dan alıntılarla sürdürdüğü iki tweet’i de sosyal medyada bir hayli ilgi gördü.

Kaynak: ABC News

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.