Rakamlarla Brand Week 2018

Altı yıl önce yola çıkarken kendimize iki hedef koymuştuk. Geldiğimiz noktada her iki hedefi de fazlasıyla gerçekleştirdiğimizi görmek bizi gururlandırıyor.
03.12.2018 - 10:09

30 bin 151 katılımla Brand Week Istanbul’u geçtiğimiz ayın başında, 5-9 Kasım tarihlerinde gerçekleştirdik. 5-6 Kasım tarihlerinde daha küçük buluşmaların olduğu haftaya, 7-8-9 Kasım tarihlerinde yoğun bir programla devam ettik.

Rakamlarla Brand Week 2018

Altı yıl önce yola çıkarken kendimize iki hedef koymuştuk: Birincisi markalaşma ve marka yönetimi konularında dünyada üretilen en etkili fikirleri, en güncel perspektifleri Türkiye’deki iş dünyasıyla buluşturmak. İkincisi, Türkiye’de üretilen fikirlere, yapılan iyi işlere ve başarı hikâyelerine kendilerini gösterebilecekleri bir zemin sunmak. Geldiğimiz noktada her iki hedefi de fazlasıyla gerçekleştirdiğimizi görmek bizi gururlandırıyor.

18 ülkeden 221 konuşmacı

Rakamlarla Brand Week 2018Brand Week Istanbul’da deneyim alanları, ödül törenleri, partiler, networking buluşmaları, basın toplantıları, kitap imzaları, portfolyo buluşmaları, ses ve ışık gösterileri ve etkinlik kapsamındaki yarışmaların yanı sıra dört farklı sahnede konferans, seminer ve workshop’lar gerçekleşti.

Almanya, ABD, Çin, Dubai, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İran, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Rusya, Sırbistan, Suriye ve Türkiye olmak üzere toplam 18 ülkeden 221 konuşmacı ağırladık. 113 şirketle işbirliği yaptığımız etkinlikte aynı anda sahada 500’e yakın görevli çalıştı.

Toplam görevli sayısı ise binin üzerindeydi. Etkinlik kapsamında iki gün Felis, Lovemarks, Fark Yaratan Kadınlar, Hack For Good, İNGEV İnsani Gelişme Ödülleri olmak üzere beş ödül töreni düzenlendi.

Önümüzdeki yıl için pek çok veri topladığımız etkinliğin her yıl daha da iyiye ulaşabilmesi hem sektör hem de bizim için çok önemli.

Brand Week Istanbul’a katılan, katılmayan tüm okurlarımız görüşlerini bana pelinozkan@kapital.com.tr adresinden ulaştırabilirler.

Rakamlarla Brand Week 2018

Brand Week Istanbul altıncı yaşında büyümeye devam ediyor, tıpkı ardındaki ilham verici ekip gibi. İçeriklerden operasyona, sahne önünden sahne arkasına, bireysel ve kolektif katkılarıyla her bir buluşmayı bir öncekinden daha unutulmaz kılan bu ekip, aslında hem bu sahnenin hem de bu fotoğraf çerçevesinin sınırlarıyla yetinmeyecek kadar büyük. Bu güzel ve fazlasıyla kendiliğinden gelişen çekim anında aramızda olanlara ve olamayanlara, yani sınırları aşanlara bir kez daha teşekkürler…

Brand Week Istanbul’u en iyi tanımlayan sıfatlar

Era Research her yıl olduğu gibi bu yıl da Brand Week Istanbul sırasında 7-8-9 Kasım tarihlerinde bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırma, etkinliği izleyen 473 kişiyle tablet kullanılarak online anket yöntemiyle yapıldı. Görüşmeler Brand Week Istanbul’un katılımcılarını temsil edecek şekilde gerçekleştirildi. Ağırlıklı kitle
reklamveren temsilcilerinden oluştu. Söz konusu araştırmaların çıktılarını genellikle sonraki yılları planlarken kullanıyoruz. Ayrıca hedeflerimize ulaşıp ulaşmadığımızı kontrol ediyoruz bu sonuçlardan. Geniş kapsamlı bir araştırma, ancak bu sonuçları okurlarımızla paylaşmıyoruz. Bu yılki araştırmadan küçük bir bölümü paylaşmak istiyorum.

Rakamlarla Brand Week 2018

Katılımcılarımıza şu soru soruldu:

Brand Week Istanbul’da bu yıl geçirdiğiniz zamanı düşündüğünüzde, Brand Week’i size göre aşağıdaki sıfatlar arasında en iyi anlatanlar hangileridir?

 • İlham verici % 55,8
 • Yaratıcı % 37,8
 • Dinamik % 37
 • Destekleyici % 31,9
 • Heyecan verici % 29,8
 • Tatmin edici % 20,5
 • Farklı % 20,1
 • İlginç % 19,5
 • Öncü % 17,3
 • İşimi kolaylaştıran / katma değer sağlayan % 13,1
 • Sınır tanımayan % 12,9
 • Çarpıcı % 10,8
 • Sıradan % 9,9
 • Uzun % 6,3
 • Sıkıcı % 5,7
 • İlgisiz % 4

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.