Raheem Sterling’den önyargılara karşı birlik olma çağrısı

Gillette'in yeni kampanyası yayında.

17.02.2020 - 10:52 | Arzu Nilay Kocasu

Geçtiğimiz yıl #MeToo akımını erkekliğin kökenine indiği bir dizi reklam filmiyle kutlayan ve sunduğu “iyi adamlık” tanımıyla kimilerinin beğenisini toplarken kimileri tarafından işi boykota vardıracak kadar sert bir şekilde eleştirilen Gillette, Birleşik Krallık pazarı için hazırladığı yeni kampanyasıyla ekranlarda.

Markanın geçen yılın tartışmalı tonunu bu yıl da sürdürdüğü reklam filmi dostluk, ırkçılık ve eril şiddet meselelerini Machester City Futbolcusu ve markanın küresel elçisi Raheem Sterling aracılığıyla masaya yatırıyor. Geçtiğimiz yıl Grey imzası taşıyan kampanyanın devamı niteliğindeki yeni reklam filmi, reklam ajansı Saatchi & Saatchi imzası taşıyor.

Gillette, reklam filminin yanı sıra, Birleşik Krallık’ta yaşayan ihtiyaç sahibi gençleri futbolun gücünü kullanarak desteklemek amacıyla faaliyet gösteren Football Beyond Borders (FBB) ile bir işbirliği de gerçekleştirdi. FBB ile işbirlikleri hakkında konuşan Gillette Birleşik Krallık & İrlanda Marka Müdürü Matt Thomas, işbirliğinin Gillette’in “daima kendilerinin en iyi versiyonu olmaya çabalayanları ve diğerlerini inandıkları şeyler uğruna savaşmaya cesaretlendirenleri onurlandırma” yönünde verdiği sözün temelini teşkil ettiğini ettiğini belirtiyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Gillette
  • Reklam Ajansı: Saatchi & Saatchi
Kaynak: bandt

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.