Radikal “devrim” yaptı

Türkiye’nin referans gazetesi Radikal, Türk basınında "radikal devrim" yaptı. Gazete yepyeni formatıyla...

18.10.2010 - 00:00 | MediaCat

Türkiye’nin referans gazetesi Radikal, Türk basınında "radikal devrim" yaptı. Gazete yepyeni formatıyla okuyucusuyla buluştu. Referans gazetesinin ekonomi alanındaki güçlü kadrosu ve bakış açısını yayıncılık anlayışı ile birleştiren Radikal, yeni ve kullanışlı boyu ile her gün 72 sayfa olarak yayımlanacak.

Genel Yayın Yönetmenliği’ni Eyüp Can Sağlık’ın ve Yayın Koordinatörlüğü’nü Bülent Mumay’ın üstleneceği Radikal’de Erdal Güven Genel Koordinatör, Sefer Levent de Ekonomi Koordinatörü olarak görev yapacak. Yan Yayınlar Koordinatörlüğü görevini ise Çınar Oskay yürütecek.
Gündem, ekonomi, dış haber, yorum ve spor içeriği ile 48 sayfalık ana gazeteye; hafta içi her gün sağlık, alışveriş, TV, hava durumu, yeme-içme, moda, seyahat, teknoloji içeriği ile donatılmış 24 sayfalık HAYAT gazetesi eşlik edecek.

Radikal, pazar günleri, Avrupa’daki örnekleri gibi tamamen pazar gazetesine dönüşecek. Radikal Pazar’da siyasetin yanı sıra, hayata dair keyifli ve renkli bir içerik yer alacak.
17 Ekim 2010, Pazar günü itibariyle Radikal’in Türk basınına getireceği büyük yenilik, yalnızca içerik değil, ebatta da olacak. ‘Türk basınına radikal boy’ getirecek olan yeni Radikal, kullanışlı boyutunun yanı sıra, derin habercilik anlayışı sunacak. Radikal’in okurları, aktif katılımcı okur-yazar olarak Radikal’de yer alabilecek.

Radikal, yeni habercilik anlayışının önemli bir parçası olan Radikal-im projesi ile her ay gündeme dair önemli bir konuyu, kamuoyunun bilgisine ve görüşlerine sunacak; konuyu okurlarıyla birlikte tartışarak sayfalarına aktaracak.

Radikal’in yeni döneminde yazılarıyla okurlarla buluşacak olan değerli kalemler ise şöyle olacak: Eyüp Can, Yıldırım Türker, Akif Beki, Ahmet İnsel, Oral Çalışlar, Hakkı Devrim, Fuat Keyman, Sırrı Süreyya Önder, Özgür Mumcu, Cüneyt Özdemir, Dilek Kurban, Koray Çalışkan, Fatih Özatay, Uğur Gürses, Mahfi Eğilmez, Seyfettin Gürsel, Güven Sak, Erdal Sağlam, Cengiz Çandar, Gündüz Vassaf, Metin Üstündağ, Bünyamin Sürmeli, Altan Öymen, Tarhan Erdem, Avni Özgürel, Tuğrul Eryılmaz, Baskın Oran, İbrahim Altınsay, Feryal Pere, Banu Yelkovan, Bağış Erten, Yiğiter Uluğ, Burcu Esmersoy. Bu isimlerin yanı sıra, konusunda uzman birçok değerli isim daha kadroda yer alacak.

EKONOMİYE UZMAN VE DERİN BAKIŞ
Referans gazetesinin uzman ekonomi yayıncılığı, Jale Özgentürk’ün yönetiminde, Erdal Güven, Mahfi Eğilmez, Güven Sak, Seyfettin Gürsel gibi usta kalemlerin desteğiyle Radikal’e güç katacak. Ekonomi dünyasının güçlü kalemleri ve uzman muhabirleri, Radikal’de gündeme şekil vermeye devam edecek.

‘HAYAT’ BİR AYNA OLACAK
Hayatın renkli alanlarını da kapsayan çok özel günlük bir yan yayın olarak okuyucusuyla buluşacak olan HAYAT, Çınar Oskay yönetiminde, kültür-sanat haberlerinin yanı sıra; gerçek bir yaşam rehberi niteliğinde hazırlanacak.,

Her gün 2 tam sayfa bulmaca, Bünyamin Sürmeli’nin hazırladığı 1 tam sayfa ayrıntılı hava durumu, seyahat, alışveriş, teknoloji ve TV rehberi ile, HAYAT, günlük bir rehber niteliği taşıyacak.

Bugüne dek entelektüel dünyanın aynası olan en etkili yan yayınlar arasında bulunan Radikal Kitap, edebiyat takipçileri; Türk basınının en güçlü projelerinden biri olan Radikal 2, ise siyaset dünyası takipçileri ile buluşmaya devam edecek.

Radikal boydaki Radikal’in en iddialı isimlerinden biri, Türk mizahının öncü isimlerinden Metin Üstündağ olacak. Günlük çizgileri ve hafta sonu için hazırlanmış özel mizah sayfalarıyla, ünlü mizahçı, gündemi kendi bakış açısıyla Radikal’in okurlarına aktaracak.

SPORUN TÜM DALLARI YER ALACAK
Radikal, spor sayfalarına da yeni bir bakış açısı getirecek. Her gün 7 tam sayfasını spora ayıracak olan Radikal, futbol odaklı bir bakış açısına sahip olmayacak; sporun tüm dallarına eşit bir duruş sergileyecek. İbrahim Altınsay, Bağış Erten, Banu Yelkovan, Burcu Esmersoy, Feryal Pere; gazetenin önemli spor yorumcuları olarak okuyucularıyla buluşacak.

SOKAK YAZARLARI HAYATIN İÇİNDE…
Radikal’in yeni döneminde, köşe yazarları hayatın içinden yazılar yazacak. Böylece tüm değerli yazarlar, ‘sahada’ geniş izlenimler yazacak; olay yerinden, haberin bir öznesiymiş gibi yazacak yazılarını. Bu duruşun en önemli avantajı ise, haberlerde görüşü alınmamış, hep suçlanmış kesimlere mikrofon uzatılabilmesi, karşı tarafın görüşlerine de genişçe yer verebilmek olacak.

cnnturk.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.