Puma’dan özgünlüğe vurgu

'Worn My Way' ile tüketiciler kendilerini ifade etmeye çağrılıyor.

16.03.2013 - 09:19 | Ali Kuru

Puma'dan özgünlüğe vurgu

Alman spor giyim markası Puma yeni kampanyası ‘Worn My Way’i bugün tanıttı. Kampanyaya, özel olarak tasarlanmış bir mikro-site ve sosyal medya etkinliği için oluşturulan hashtag (#wornmyway) eşlik ediyor.

Tüketicilerin ‘Kendiniz olmak sizin için ne ifade ediyor?’ sorusuna cevap niteliği taşıyan fotoğraflarını yarıştıracakları kampanyada en iyi üç fotoğrafın sahibini sınırlı sayıda üretilen özel Puma tişörtler bekliyor.

Yeni kampanya Professor Green, Jamal Edwards ve Misha B gibi genç ve başarılı rap şarkıcılarını ağırlayacak. Ünlü isimlerin yer aldığı reklam kampanyasına ait kamera arkası görüntüleri Youtube üzerinden paylaşıma açıldı bile.

‘Worn My Way’ ile yaz aylarında Londra, Edinburgh ve Yorkshire’da düzenlenecek ve özellikle gençlerin büyük ilgi duyduğu çeşitli spor ve müzik etkinliklerinin gerçekleşeceği RugbyRocks festivalinde de yer alacak.

RugbyRocks festivalinde etkinlik düzenleyecek diğer firmalar arasında tavuk restoranları zinciri Nando’s ve Londra merkezli likör markası Pimm’s de bulunuyor.

Haluk Kasarcı

(kaynak: marketing magazine)