MediaCat

Publicis Groupe Türkiye’ye yeni ECD

Publicis Groupe Türkiye çatısı altındaki tüm kreatif ajansların operasyonlarından sorumlu yönetici kreatif direktör olarak görev yapacak isim belli oldu.

İletişim ve reklam sektörlerinde 15 yılı aşkın deneyime sahip olan Gürkan Gürel, Publicis Groupe Türkiye çatısı altındaki tüm kreatif ajansların operasyonlarından sorumlu yönetici kreatif direktör (ECD) olarak atandı.

Kariyerine 2010’da yaratıcı etkinlik tasarımı ile başlayan Gürkan Gürel, 2013’e kadar sektörün önde gelen iletişim liderleri ile çalıştı. Dijital PR, sosyal medya ve dijital iletişim stratejilerine ağırlık verdi. Ardından reklamcılığa adım atan Gürel, Tick Tock Boom’da dokuz yıl boyunca kreatif direktör olarak görev yaptı; Ford, BMW, MINI, Turkish Airlines, BNP Paribas, TEB, Bridgestone, Lassa, Xiaomi, Land Rover, TCL, TECNO ve Ford Trucks gibi markalar için kampanyalar hayata geçirdi. Golden Drum, Mixx Europe, Kristal Elma, Stevie’s ve Felis de dahil olmak üzere yurtiçi ve yurtdışında 400’den fazla ödüle ve jüri üyeliklerine layık görüldü.

Publicis Groupe Türkiye CCO’su Volkan Dalkılıç, Gürkan Gürel’in atamasına ilişkin şunları söyledi: “Gürkan hem kendi kariyer geçmişimde hem de uzun yıllar birçok önemli yarışmadaki jüriliklerimde bana yol arkadaşlığı yaptı. Bunun yanı sıra, hem ulusal hem de uluslararası platformlardaki başarılarıyla Türkiye reklamcılığının en parlak ve en aktif kreatif direktörlerinden biri. Gürkan’ın bu ay itibarıyla yönetici kreatif direktör olarak aramıza katılması ile birlikte nice başarılı projelere imza atacağımıza dair inancım sonsuz.”

Gürkan Gürel, yeni görevinde Publicis Communications bünyesindeki Leo Burnett, Publicis İstanbul, Saatchi&Saatchi, Digitas ve markaların ihtiyaçları özelinde kurulan özerk ajansların tüm kreatif operasyonlarının yönetiminden sorumlu olacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.