MediaCat

Publicis Groupe Türkiye’de üst düzey atama

Leo Burnett, Publicis Emil, Saatchi & Saatchi ve Voden Genel Müdürü olarak görev alacak isim belli oldu.

Publicis Groupe Türkiye’de üst düzey atama

Birçim Öztaşkın, Publicis Groupe bünyesinde faaliyet gösteren Leo Burnett, Publicis Emil, Saatchi & Saatchi ve Voden Genel Müdürü olarak atandı.

Lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’nde tamamlamasının ardından kariyerine 2001 yılında Yorum Reklam Ajansı’nda başlayan Birçim Öztaşkın; Proximity İstanbul, M.A.R.K.A., Rabarba ve Saatchi & Saatchi’de yönetici pozisyonlarında görev aldı ve bugüne kadar birçok küresel ve ulusal markaya hizmet verdi. Publicis Groupe Türkiye’deki görevlerine 2017’de Power of One yapılanmasının ardından iş geliştirme lideri olarak devam eden Öztaşkın, gruptaki tüm yetkinlikleri yakından tanıma şansı bularak, ajanslarla çok yakın çalıştı ve grubun büyümesine katkıda bulundu. Publicis Emil’in Türkiye’deki kurucu liderliğini üstlenen Öztaşkın, mevcut görevinin yanı sıra Leo Burnett, Voden ve Saatchi & Saatchi ekiplerinin de genel müdür yardımcılığını yürüttü. Öztaşkın, yeni görevinde Publicis Groupe Türkiye CEO’su İnanç Dedebaş ile birebir çalışacak.

Publicis Groupe Türkiye CEO’su İnanç Dedebaş, atamayla ilgili olarak, “Birçim, özellikle son dönemdeki görevleri sayesinde iletişim ekosistemindeki hemen her alanla çok yakın çalışmış olmasının avantajıyla bu liderlik rolüne geliyor. Birçim’in liderliğinde Publicis Groupe için çok önemli olan yetkinliklerin hızla gelişmeye ve çalıştığımız markalar için değerler üretmeye devam edeceğine inancım sonsuz. En büyük rekabetçi avantaj olan yaratıcılığın; medya, dijital, veri ve teknolojiyle yakınsaması en büyük ortak hedefimiz. Markalar adına çok geniş ve farklı bir yetenek havuzunu kurgulama şansı olan Birçim’in bütünsel bir bakışı ve etkiyi önceliklendireceğinden eminim” değerlendirmesinde bulundu.

Öztaşkın’ın görevi devraldığı Kurtuluş Eker ise bu ay itibarıyla Voden, Leo Burnett, Saatchi& Saatchi ve Publicis Emil’deki görevlerinin yanı sıra Publicis Groupe Yönetim Kurulu Üyeliğinden de ayrıldı. Eker, Avrupa ve Türkiye’deki mevcut kreatif ve teknoloji odaklı şirketleri için çalışacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.