MediaCat

Direct for Purpose’ın kazananı belli oldu

Facebook’un Çöpüne Sahip Çık Vakfı işbirliğiyle düzenlediği film yarışması sonuçlandı.

Direct for Purpose’ın kazananı belli oldu

Facebook’un Fit for Purpose mobil prodüksiyon eğitimi etkinliğinde duyurduğu, toplumda çöp üretiminin azaltılması ve çöplerin doğru yere atılması konularında farkındalık yaratmak amacıyla çalışan Çöpüne Sahip Çık Vakfı işbirliğiyle hayata geçirdiği mobil farkındalık filmi yarışması Direct for Purpose’ın kazananı belli oldu.

Doğaya Sahip Çık mesajıyla, tek kullanımlık ürünlerin azaltılmasının önemine dikkat çekmeyi hedefleyen Direct for Purpose’ın kazananı, “Tek Kullanımlık Tüketirsen, Tükenirsin” isimli film oldu. Filmin yönetmeni Osman Yazıcı, birincilik ödülü olarak Oculus sanal gerçeklik gözlüğü kazandı.

Facebook’un insanlara, topluluklara ve sivil toplum kuruluşlarına önem verdikleri konularda farkındalık yaratma gücü vermeyi en önemli önceliği haline getirdiğini belirten Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş, “Platformlarımız aracılığıyla sunduğumuz araçlar yaratıcı fikirlerle bir araya geldiğinde, insanlara önemli konularla ilgili farkındalık yaratma gücü verebiliyoruz. Bu, büyük bir sorumluluk. Direct for Purpose yarışması da sadece bizim için değil, tüm insanlık için son derece önemli olan çöp üretimini azaltmak ve temiz bir çevre oluşturmak konuları çerçevesinde yapıldı. İnanıyorum ki, bu ve benzeri projeler hepimize doğaya ve çöpümüze sahip çıkma sorumluluğumuzu hatırlatarak konuyla ilgili farkındalık yaratma konusunda ilham olacaktır” dedi.

Facebook Türkiye Kreatif Stratejisti Görkem Mert Yeğin ise, “Bu yıl Çöpüne Sahip Çık Vakfı ile hayata geçirdiğimiz Direct for Purpose yarışmamızla tek kullanımlık ürünlerin ve bu nedenle oluşan çöpün azaltılmasının önemine dikkat çeken eserlerin yaratılmasını amaçladık. Önümüzdeki yıllarda da yarışmamız aracılığıyla hepimiz için önemli olan konulara dikkat çekmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“Ürettiğimiz çöpü azaltmak ve çöpü doğru yere atmak tamamen bizim elimizde. Çöpü doğru yere atmanın çözümün aslında son adımı olduğuna özellikle dikkat çekmek istiyoruz. Asıl önemli olan, doğru tüketim alışkanlıkları edinerek, daha satın alma aşamasındayken, tek kullanımlık ürünlerden ve ihtiyacımız olmayan şeylerden uzak durarak üreteceğimiz çöp miktarını azaltacak şekilde davranmak” diyen Çöpüne Sahip Çık Vakfı Genel Müdürü Emrah Bilge de Facebook’un gerçekleştirdiği bu çalışmanın bu konudaki mesajın geniş kitlelere ulaştırılması açısından çok değerli olduğunu söyleyerek, sosyal medyanın eğlenmek kadar bilgilenmek için de kullanılabileceğini hatırlattı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.