MediaCat

Publicis Groupe Türkiye’de üst düzey atama

Publicis Groupe Türkiye Chief Business Officer’ı olarak görev alacak isim belli oldu.

Publicis Groupe Türkiye’de üst düzey atama

Publicis Groupe Türkiye’de yönetim kurulu üyesi olarak görev alan Birçim Öztaşkın, Publicis Groupe Chief Business Officer’ı olarak atandı. Öztaşkın, yeni görevinde grup bünyesindeki kreatif ajanslardan sorumlu olacak.

Publicis Groupe Türkiye CEO’su İnanç Dedebaş, atamayla ilgili şu açıklamada bulundu: “2019’dan bu yana birçok ajansımızın ve uzmanlıkların lideri olarak görev yapan Yönetim Kurulu Üyemiz Birçim Öztaşkın, bundan böyle görevine Publicis Groupe Türkiye Chief Business Officer’ı olarak devam edecek. Grubumuza 2016’da Saatchi & Saatchi Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Birçim, 2017’de lansmanını yaptığımız Publicis One yapılanmamızla birlikte tüm grubun iş geliştirme liderliği görevini üstlendi. Sonrasında, Publicis Emil’in Türkiye’deki kurucu liderliğini yaptı. Birçim son olarak; Leo Burnett, Digitas, Voden, Saatchi & Saatchi, Publicis Emil Genel Müdürü olarak görevini yürüttü ve Voden’in gruba entegrasyonundan sorumlu oldu.”

Bu atama ile hizmet verdikleri markaların dönüşüm ve büyüme yolculuklarında daha fazla değer yaratacaklarını ifade eden Dedebaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Publicis Groupe olarak; pazarlama, iletişim, dijital dönüşüm, veri ve teknoloji alanlarında müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına ‘Power of One’ modeliyle tek çatı altında çözümler sunmaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda, Birçim’in liderliğinde güçlerini birleştirecek kreatif ajans ve ilgili dijital ve teknoloji uzmanlıklarımızın, çalıştığımız markalara ihtiyaçları olan bütünsel bakış ve sinerjiyi daha da etkin bir şekilde sağlayacağına eminim.”

Lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’nde tamamlayan Birçim Öztaşkın, 2016 yılında Publicis Groupe Türkiye’ye katılmadan önce kariyeri boyunca farklı ajanslarda görev alarak pek çok markaya hizmet verdi. Öztaşkın sırasıyla; Yorum, Proximity İstanbul, M.A.R.K.A ve Rabarba’da yönetici pozisyonlarında çalıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.