Publicis Bold ‘Saatchi & Saatchi’ adını alıyor

Varılan anlaşma ile Saatchi & Saatchi İstanbul faaliyetlerine başlıyor.

18.09.2014 - 11:23 | MediaCat

Publicis Bold 'Saatchi & Saatchi' adını alıyor

Saatchi & Saatchi EMEA, Eylül 2014 itibarıyla Saatchi & Saatchi adını alacak olan Publicis Bold ile yapılan bir anlaşmayı müteakiben Türkiye’de Saatchi & Saatchi İstanbul‘un faaliyete geçeceğini duyurdu.

Güzel Sanatlar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yiğit Şardan, Publicis Grup‘a bağlı küresel reklam ağı Saatchi & Saatchi ile ilişkilerinin sona ereceğini geride bıraktığımız Nisan ayı sonunda açıklamıştı. Saatchi & Saatchi tarafından yapılan açıklamada Publicis Bold ile girişilen bu yeni ortaklığın, Saatchi & Saatchi’nin Türkiye’de Güzel Sanatlar ile sona eren önceki ilişkisinin ardından ortaya çıktığı belirtiliyor.

Publicis Bold 'Saatchi & Saatchi' adını alıyor

Yorum Ajans‘ın kurucusu, Publicis Türkiye Grubunun Başkanı ve Ortağı Osman Uslu: “Saatchi & Saatchi ortaklığıyla Bold’da yepyeni bir dönemin başladığını büyük bir memnuniyetle söyleyebilirim. Publicis Groupe ile 30 yıllık serüvenimin en heyecan verici dönüm noktalarından biri olan bu gelişme sayesinde tüm müşterilerimize en iyi şekilde hizmet vereceğimize inanıyorum. Ayrıca bu adımın bir parçası olarak, grubun tüm yönetimini, bu sürecin en iyi şekilde hayata geçirilmesinde sonsuz güvenimin olduğu bir lidere, Faika Ergüder’e devrediyorum” açıklamasını yaptı.

Saatchi & Saatchi EMEA Operasyon Direktörü Justin Billingsley ise yaptığı açıklamada: “Türkiye’ye dönmüş olmaktan çok mutluyuz. Bold, kilit uluslararası müşteriler konusunda bir süredir çok yakın temas halinde çalıştığımız, hatırı sayılır dijital kaynakları olan, büyük ölçüde entegre bir yapıya sahip bir ajans. Bu adım Saatchi & Saatchi için, aslında zaten süregelen çok başarılı bir ortaklığı yalnızca resmi bir hale dönüştürüyor.

Publicis Türkiye Grubu CEO'su Faika ErgüderTürkiye, Avrupa’nın en hızlı büyüyen reklam pazarlarından biri ve ülke olarak son on yıldır istikrarlı bir büyüme hızına sahip olmanın nimetlerinden yararlanıyor. Saatchi & Saatchi ve müşterilerimiz için Türkiye’nin önemi gitgide artarken, biz de büyüme konusundaki kalite ve becerimizi yükseltmek için, pazardaki küresel markalarımızı holding şirket yaklaşımı ile sonuçlanacak biçimde, önemli öz sermaye hissesine sahip olduğumuz ajanslar yoluyla inşa etmek istediğimiz kararına vardık. Bu yeni ortaklık bu tür bir modeli temsil etmektedir” ifadelerini kullandı.

Publicis Türkiye Grubu CEO’su, Faika Ergüder de; “Grubumuz bu çok önemli proje ile liderliğe yönelik önemli bir adım daha attı. Saatchi & Saatchi işine tutkuyla odaklanmış ve dünyayı ‘Lovemarks’ ile doldurmayı hedefleyen eşsiz bir marka. Biz de onların bu tutkusundan ve küresel gücünden destek alarak Türkiye’de yeni aşk markaları yaratılmasında ve bu markaların büyütülmesinde yardımcı olabilmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Saatchi & Saatchi İstanbul CEO'su Lize KaraboğaSaatchi & Saatchi İstanbul CEO’su Lize Karaboğa, yaptığı açıklamada “Bu ortaklık yalnızca kapımızın üzerinde yeni bir isimden ibaret olmayacak, amacımız Türkiye’deki yeni ajansına gerçek bir Saatchi & Saatchi DNA’sı aşılamak” diyerek;

“Saatchi & Saatchi dönüşümsel bir güçtür. Hırslı, yerinde duramayan ve cesur bir markadır. Güçlü, paylaşılabilir fikirler geliştirecek ve Türk insanın hayatının bir parçası olacaktır. Bizim mottomuz ‘Hiç bir şey imkânsız değildir’, bu yüzden yerimizde durmayacağız!” diye ekledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.