Prof. Dr. Selime Sezgin hayatını kaybetti

İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü Dekanı Sezgin bu sabah aramızdan ayrıldı.

24.04.2020 - 14:04 | MediaCat

Akademik yaşamına 1982 yılında Yardımcı Doçent olarak İTÜ’de başlayan, son olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi ve Pazarlama Yüksek Lisans Direktörü olarak görev alan Prof. Dr. Selime Sezgin bu sabah saatlerinde yaşamını yitirdi.

Öğretim hayatı boyunca pazarlama, strateji ve tüketici davranışları başta olmak üzere, birçok konuda sektörümüzün yolunu aydınlatan Prof. Dr. Sezgin’e Allah’tan rahmet, tüm yakınları ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

Doç. Dr. Gresi Sanje

Bir duayenin ardındanHocaların Hocası sıfatı Selime hocamız kadar kimseye yakışamaz. İTÜ’de doktoranın başındaydı ilk tanıştığımızda. Elimde kitabı yanına gitmiştim. O güne kadar hiç tanışmadığımız halde bana akademik kariyerim için nasihat ve destek vermişti. Sonra yollarımız ayrılmadı. Bilgi’de çok güzel yıllarımız oldu. Her zaman her yere yetişirdi, öğrencilerine ve bizlere hayatını adamıştı. Sıkıntımız olduğunda hâlâ hocamızın kapısını çalardık.

Hocaların Hocası Selime hocam, yokluğunu çok hissedeceğiz. Mekânın cennet olsun.

Doç Dr. Deniz Kantur

Canım Selime hocam,

Acımız tarifsiz, her zaman her şeyin önünde tuttuğun öğrencilerin, çalışma arkadaşların seni son yolculuğunda yalnız bırakmak zorunda kalıyoruz. O güçlü duruşunla bize çok şey öğrettin, sınırsız sevginle her zaman yanımızda oldun. Bizim ışığımız söndü, dilerim sen ışıklar içinde uyu hocam.

Doç. Dr. Serap Atakan

İstanbul Bilgi Üniversitesi

Sevgili Selime Hocam, çok çok üzgünüm.

Her şey için teşekkürler. Huzur içinde uyuyun.

Demet Gürkan

İstanbul Bilgi Üniversitesi Lisansüstü Programlar Enstitüsü Takım Yöneticisi

Üniversitemizin değerli hocası Prof. Dr. Selime Sezgin’i zamansız bir şekilde kaybetmenin derin hüzün ve üzüntüsü içerisindeyiz.

Selime Hocamız, bitmek bilmeyen enerjisiyle tüm meslektaşlarının, çalışma arkadaşlarının ve öğrencilerinin kalplerinde büyük bir boşluk bırakarak aramızdan ayrıldı. Geleneksel pazarlama kavram ve teorilerini anlatmak yerine güncel konulardaki akademik gelişmeleri takip ederek her öğrencinin hayatına sohbeti, o güzel gülüşü ve gözleri ile dokunmuştur. Üniversitedeki herkese “hocam” diye hitap edişi ve mezuniyet törenlerinde -özellikle doktora öğrencilerine cübbe giydirirken- öğrencileriyle birlikte nasıl mutlu olduğu ve onlarla gurur duyduğunu o güzel gözlerinden her sene görmek bizleri mutlu ediyordu. Bu acı günde yanında olmayı çok isterdik. Bedenimiz orada olmasa da kalbimiz, tüm sevgimiz onunla olacaktır.

Esra Arıkan

İstanbul Bilgi Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi

Kelimeler yaşadığım duyguları, içinde bulunduğum sonsuz boşluğu anlatmakta yetersiz kalıyor. Yazmaya çalıştığım her kelime anılarımıza ve gözyaşlarına karışıyor. Daha iki gün önce “Canım kızım” deyişiniz kulaklarımda çınlıyor sürekli. Kalbimizdeki, hayatımızdaki bu boşluk asla dolmayacak canım hocam. Ama hayatımın her anında sizi hep yanımda hissedeceğim. Sizi çok ama çok seviyorum canım hocam.

Neşenur Altıniğne

İstanbul Bilgi Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi

Hocalığını, sevgisini, ilgisini, anneliğini hep üzerimde hissettiğim canım hocam,

İçimdeki acı tarifsiz, bundan sonra o odanın önünden, o koridordan nasıl geçerim hiç bilmiyorum. Ama biliyorum ki siz dokunduğu her insanda iz bırakmış, bulunduğu her kurumda efsane olmuş Selime Hocamızsınız ve hepimiz biliyoruz ki efsaneler ölmez…

Mehmet Okan

Selime Hocam akademide benim belki de en güçlü motivasyon kaynağımdı. Bir şekilde elinden geçen herkes onun her dersini, konuşmasını, araştırmasını sanki ilk sefer yapıyormuş gibi ne kadar hevesle, merakla yaptığını ve bunu yılların tecrübesiyle nasıl harmanladığını çok iyi bilir. Bu sebeple ne zaman ders versem, araştırma hazırlasam, makale yazsam adeta arkamda durur ve bundan daha iyisini yapabileceğimi söyler bana.

Sizi hiç unutmayacağım hocam, tüm kudretinizle arkamızda durmaya ve bizi daha iyisini yapmak için motive etmeye devam edeceksiniz.

Prof. Dr. Gülfidan Barış

Anadolu Üniversitesi

Asistanlığımın ilk yılında tanıdım Selime Sezgin hocayı. Enerjisi ile büyülenmiş, bilgisinden çok etkilenmiştim. Birçok hayata dokunduğunu şimdi görüyorum. Işıklar içinde olunuz hocam.

Mehmet Akın

Peugeot Türkiye Satış Direktörü

Değerli hocamız Prof. Dr. Selime Sezgin’in vefatını üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz. Sevenleri ve biz öğrencileri derin bir üzüntü içerisindeyiz. İTÜ İşletme Mühendisliği’nde girdiği ilk dersin daha ilk saniyelerinde beni pazarlamaya âşık eden hocama sonsuz teşekkür ve minnetlerimi bir kez daha sunmak istiyorum. Benim için yeri asla doldurulamayacak. Mekânı cennet olsun.

Sevgi, saygı ve minnetle…

Doç. Dr. Emine Eser Gegez

İstanbul Bilgi Üniversitesi

Öğrenciye olan saygısını, öğretmeye olan aşkını, hiç bitmeyen enerjisini hep örnek aldığım, bu yola çıktığım andan beri bana eşlik etmiş sevgili Hocam… Yeriniz doldurulamayacak kadar büyük. Siz hep bizimle olmaya devam edeceksiniz. Sizi hiç unutmayacağım.

Prof. Dr. Hande Türker

Boğaziçi Üniversitesi

Sevgili Selime Hocam,

Çok ama çok üzgünüm. Sizi hep enerjiniz, pozitifliğiniz, yol göstericiliğiniz ve her şeyden çok işinize olan sevgi, saygı ve tutkunuzla hatırlayacağım. Hepimizde emeğiniz çok büyük. Mekânınız cennet olsun.

Doç Dr. Serda Selin Öztürk

İstanbul Bilgi Üniversitesi

Canım hocam… Artık yan ofisten sesinizi duymayacağımı hayal bile etmek çok ama çok zor. Siz bana ne zaman ihtiyaç duysam okulda annelik yaptınız. Canım ne zaman sıkılsa soluğu sizin yanınızda aldım. Huzurla uyuyun canım hocam. Sizi iyi ki tanımışım ve asla unutmayacağım…

Neva Hatiboğlu

İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi

Çok değerli hocam, kalbimde doldurulamaz bir yeriniz var…

Doç. Dr. Elif Karaosmanoğlu

İTÜ

Bilim ne demek, akademik ahlak ne demek, en çok da iyi insan olmak ne demek öğreten canımdan öte canım hocam, yol gösterenim… Sen rahat uyu, biz inatla bu değerlere sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu hikâye burada asla bitmedi, bitmeyecek… Yeryüzü insan olmanın yüzü oluncaya dek…

Prof. Dr. Şebnem Burnaz & Prof. Dr. Ziya Burnaz

İstanbul Teknik Üniversitesi
Sadece edindiğimiz bilgi ve vizyonda değil, dünyaya bakışımızda, iş yapışımızda da; ama illa hayatın keyifli anlarında paylaştıklarımızda, kahkahalarımızda hatta gelinlik ve damatlığımızda da izleri silinmeyecek olanımız…
Hayatımıza aldıklarımızda, evladımıza verdiklerimizde daima yaşayacak olanımız… Selime Hoca’mız! Sarı güller seninle olsun…

Dr. Bengi Özçelik

İstanbul Bilgi Üniversitesi

“Selime Hoca” ismi pazarlama akademisine yeni giren herkesin bir efsane olarak duyduğu bir isimdi ben yüksek lisansımı yaparken. Mezun olurken tez jürimde Selime Hoca olsun istedim. Acaba nasıl bir hocaydı… Onun gibi birini tanıma ve ondan bir şeyler öğrenme fırsatını yakalamak çok önemliydi. Nitekim kırmadı, jürimde bulundu. Oradaki bir saatte bile anladım “Selime Hoca”nın neden “Selime Hoca” olduğunu… Karşısında durmak bile heyecan vericiydi. Şimdi onun bize bıraktığı mirası sürdürmeye çalışacağız. Pazarlamaya ve bize kattıklarınız için minnettarız, nur içinde yatın hocam…

Prof. Dr. Yavuz Odabaşı

Anadolu Üniversitesi

Selime Hoca’nın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş oldum. Allah rahmet eylesin. İlk olarak Selime Hoca ile Sema Tapan hocayı birlikte Anadolu Üniversitesi’ne bir toplantıda konuşmaları için davet etmiştik. Büyük bir nezaketle teklifimizi kırmayıp bizleri onurlandırmıştı. Sonrasında, görüşmelerimiz ve fikir alışverişlerimiz hiç kesilmeden sürdü. Akademik olduğu kadar insani özellikleri üst düzeyde olan bir meslektaşımız olarak onun yeri hiçbir zaman doldurulamayacak. Yetiştirdiği öğrencileri, genç meslektaşlarımıza verdiği destekler unutulmayacak. Nur içinde yatsın, ruhu şad olsun. Ailesine, sevenlerine, meslektaşlarına sabırlar dilerim.

Prof. Dr. Aslıhan Nasır

Boğaziçi Üniversitesi

Sevgili Selime Hoca’m,

Üzerimizde emeğiniz çok, hep yol gösterdiniz bizlere, işimizi tutkuyla yapmayı ve asla vazgeçmemeyi öğrettiniz. Doğaya ve hayvanlara olan sevginizi, beni her gördüğünüzde “gel özledim seni sarılayım önce” demenizi, güzel kahkahanızı hiç unutmayacağım. Çok üzgünüm, çok erken bir ayrılık, nur içinde uyuyun hocam.

İrem Güre Yaltı

Akademik kariyer aklımda bir ihtimal halindeyken tanıştığım, bana büyük bir fırsat veren ve elimi hiç bırakmadan bana yol gösteren canım hocam… Son 10 yılda gerek öğrencinizken gerek asistanınızken bana öğrettikleriniz ve sizin kadar iyi bir hoca olabilmem için bana kattığınız her şey için size minnettarım.

Burcu Günal

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi

Daha tanışalı bir saat olmadan benimle ilgili bir tespit yapmıştı ve kendimle ilgili çok önemli bir aydınlanma anı yaşamamı sağlamıştı. O gün verdiği öğütle hayatım çok farklı şekillendi. Derslerle ilgili öğrettiği şeyler bir yana sohbeti, muhabbeti, gösterdiği ilgi ile benim için kendisi bambaşka bir akademisyen oldu. Keşke tekrar odasının kapısını çalabilsem, keşke “Oooo Burcu’cum canım benim hoş geldin” diyebilse ve sarılsak. Çoğu öğrencisinin kalbine dokunabilen, harika bir insandı. Çok özleyeceğim, mekânı cennet olsun.

Erdem Aksakal

SAP MENA Pazarlama Direktörü

Her derste her öğrencisinin görüşünü sonuna dek dinleyen, onun performansını doğru sorularla yukarı taşıyan; öğrencileriyle her zaman gurur duyan, gece 22:00’ye dek süren bir derste saat 18:00’de söylediğin bir cümleye atıfta bulunup “Dersin başında söylediğin o cümle aklımı karıştırdı, bir daha konuşalım mı bunu?” deyip tüm sınıfın dersin yarım saat daha uzamasını sevinçle karşıladığı eşsiz bir hocaydı. Doktora öğrencileri olarak derslerimizi tamamladığımızda “Çocuklar kutlamayacak mısınız?” diye toplanmamıza önayak olan bir dosttu. Türkiye’de pazarlama alanındaki en donanımlı bilim insanlarından birisiydi. Geçmişindeki İTÜ ile her zaman gurur duyan, bugünündeki İstanbul Bilgi Üniversitesini geleceğe taşımakla uğraşan bir idealistti. Her tez izleme jürisine gittiğimde sektörle, global dünyayla ilgili sorular soran, öğrenme iştahı hiç bitmeyen bir araştırmacıydı. Unvanını, tecrübesini asla kibir gerekçesi yapmadan her seçim günü sabah 6’dan gece yarılarına kadar gönüllü sandık gözetmenliği yapan bir Cumhuriyet kadınıydı. Her dersinde en az iki kediyi sınıfında konuk edip onlara bile pazarlama dinleten müthiş bir anlatıcıydı. Sokak hayvanları için gece gündüz uğraşan bir hayvanseverdi. Sesi çıkmayacak kadar hasta olduğu gün bile gelip konuşmadan yazarak ders anlatan eşsiz bir profesyoneldi. Her karşılaşmamızda çocuklarımı, halimi soran adeta bir anneydi benim için. Saygıdeğer hocam Prof. Dr. Selime Sezgin’i anlatacak binlerce cümle yazabilirim buraya. Kendisini acı bir kaza sonucu kaybettik. Bizlere, öğrencilerine, bilime, doğaya, çevresine kattıklarıyla sonsuza dek yaşayacak.

Dr. Gülberk Gültekin Salman

Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi

Elbet bir gün olacaktı bugün, ama BUGÜN çok erken oldu canım hocam. Gerek akademik gerek özel hayatıma olan dokunuşlarınızla benim ikinci annemdiniz. Oğlumla yaşadığım sınavda hep yanımdaydınız, asla bırakmadınız elimi. Dokunduğunuz binlerce, on binlerce ve belki milyonca kişi bugün yasta ama kalbimizde ve anılarımızda her zaman yeriniz özel ve canlı olacak. Oğlumun Selime Büyükanneannesi, meleklerle nurlarla ol inşallah.

Doç. Dr. Pınar Büyükbalcı

Yıldız Teknik Üniversitesi

Sohbetinden ilham almak ayrıcalıktı… Bunun için hep şükran duyacağım.

Prof. Dr. Beril Durmuş

Marmara Üniversitesi

Ah benim bir tanem hocam… Zamansız gidişleri bilirdim ama bu çok zamansız oldu. Sen benim en sevdiğim, sen benim en özelimdin. Daha ne çok şey yapacaktık birlikte… Şimdi kim bana cadı kızım diyecek, kim? İçim acıyor hem de çok. ışıklarla ol bir tane hocam. Sensizlik çok zor olacak. Seni anlatacağım tüm öğrencilerime, nasıl hoca olunur, nasıl insan gibi insan olunur onu anlatacağım senden öğrendiklerimle. Yolun hep ışıktı şimdi ışıklara yürüdün. Nurlarla ışıklarla ol canım hocam.

Dr. Çağrı Bağcıoğlu

İstanbul Bilgi Üniversitesi, MH Başkanı

Canım hocam, o gülen yüzünü ve içten konuşmalarımızı unutmam mümkün değil, çok erken ve zamansız oldu bu. Işıklar içinde uyu.

İrem Güre Yaltı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Araştırma Görevlisi

Akademik kariyer aklımda bir ihtimal halindeyken tanıştığım, bana büyük bir fırsat veren ve elimi hiç bırakmadan bana yol gösteren canım Hocam… Son 10 yılda gerek öğrencinizken gerek asistanınızken bana öğrettikleriniz ve sizin kadar iyi bir hoca olabilmem için bana kattığınız her şey için size minnettarım.

Dr. Selçuk Tuzcuoğlu

Bahçeşehir Üniversitesi

Sevgili Selime Hoca’m, bu hiç olmadı… Apansız, hiç hazır olmadığımız bir anda bizi bırakıp gittiniz. Bana pazarlamayı sevdiren, akademisyenlik mesleğine adım atmama vesile olan, bana “sen benim ikinci oğlumsun” diyen bir insanı unutmam katiyen mümkün değil… Ne kadar güzel insanları etrafınızda topladığınızı, hepimizin hayatlarına nasıl güçlü etkiler bıraktığınızı sizi kaybettikten sonra bir kez daha anladık. Bu kadar sevilmek her insana nasip olacak bir şey değil. İsminizi ve fikirlerinizi yaşayacak, yaşatacağız…

Oğlunuz Selçuk Tuzcuoğlu İTÜ’84

Dr. Esra Demirbaş

Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Bir tanecik canımın içi, gönlümün bam teli, anne yarım; her darda kaldığımda, her tökezlediğimde düşmeme izin vermeyenim, Selime Hoca’m. Bu kadar erken, bu kadar ani bizi kimsesiz bırakıp gitmek oldu mu? Hocam siz bana daima anne oldunuz, ben yetmedim eşim ve çocuklarım için endişelenir oldunuz. Bize bir hocanın hem öğretmen hem rol model hem anne hem dost olabileceğini öğrettiniz. Beni evinizin kızı yaptınız. Hakkınızı helal edin hocam. Meşalenizi her konuda becerebildiğimce taşımaya çalışacağım. Işıklar içerisinde, huzurla uyuyun, ruhunuz şad olsun.

Dinmeyecek sevgi, hasret ve şükranla.

Kızınız Esra Demirbaş İTÜ’84 – BAU 2010

Nilce Bıçakcıoğlu

Daha çocukken, annemin ve babamın İTÜ İşletme Mühendisliği anılarını dinlerken aklıma yerleşen bir isim Selime Sezgin. Hiç tanımamıştım bir zamana kadar ama tanımadan da saygı ve minnet duyuyordum ona. Çünkü annem ve babam da hep saygı ve minnetle bahsettiler kıymetli hocaları Selime Sezgin’den. Birgün Bilgi Üniversitesi koridorlarında tanıştık. Bana bakar bakmaz yıllardır görmediği öğrencilerini, annemi ve babamı hatırladı. Masanın öbür ucundan fırladı ve bana sarıldı “Sen benim torunumsun!” diyerek. İşte o yıllarca bana anlatılan Selime Sezgin kampüsün neresinde beni görürse görsün “Torunum!” diye seslenmeyi hiç ihmal etmedi. Her seferinde de gerçekten torununa sarılır gibi sıcacık, sımsıkı, “Ben hep buradayım” dercesine sarıldı. Örnek bir akademisyen olarak, her zaman cesaretlendirdi, bazen bana kızsa da fikirlerime katılmasa da hep saygı duyduğunu belirtti. Öğrencisine, çalışma arkadaşına, doğaya saygılı olmayı aşılamak da hep öncelikleri arasında oldu canım hocamın. Hayatımda önemli izleri olan değerli Selime Hocam, gidişiniz çok ani ve çok ama çok üzücü oldu. Ben ve iz bıraktığınız bütün öğrencileriniz tarifsiz bir üzüntü içinde olsak da, sizi hep muhteşem enerjinizle, kulaklarımıza küpe ettiğiniz sözlerinizle hatırlayacağız. Yattığınız yerde rahat uyuyun.

Ela Gökkan Savcı

MullenLowe

Sevgili Selime Teyze,

Ne yazık ki öğrenciniz olamadım ancak sizi küçüklüğümden beri aile dostumuz ve annemin arkadaşı olarak tanıdığım için cok şanslıyım. Bu ansızın, veda edemeden ayrılık sizin gibi neşeli, şakacı, sevgi dolu bir insana hiç yakışmadı. Kuzenlerimden, dostlarımdan nice öğrenciniz oldu, hepsi sizden her zaman büyük bir saygı ve sevgiyle bahsederdi. Ne yazık ki artık ada sohbetlerindeki şakalaşmalar tatlı birer anı olarak kalacak. İyi ki bu kadar çok değerli insan yetiştirmişsiniz, iyi ki bu kadar sevilmişsiniz. Ailece sizi tanıdığımız için çok mutlu, gidişiniz nedeniyle çok üzgünüz. Çok değerli bir insanı kaybettik. Rahat uyuyun.

Dr. Eren Koçyiğit

NBT (Next Big Thing) Kurucusu

Hocaların hocası Selime Hocam,

Bendeki yerinizi cümlelerle tarif etmem çok mümkün değil. Pazarlamayla sizin sayenizde tanıştım, sevdim ve bu alanda kariyerimi şekillendirmeye karar verdim. Her konuda her daim yanımda oldunuz, destek oldunuz.

Siz her gün bitmek bilmeyen enerjinizle, benim gibi binlerce kişinin hayatına dokundunuz.

Sizi hiç unutmayacağım, mekânınız cennet olsun.

Doç. Dr. Y. Can Erdem

Yeditepe Üniversitesi

Ne öğrendiysem bugüne kadar, bir avuç insandan öğrendim. Selime Sezgin o kahramanlarımdan birisidir. Sadece hocam değil tez danışmanımdı. Sonraları da rehberim oldu. Onsuz ben ve biz eksik kaldık. Işıklar içinde uyusun.

Büşra Bülbül Çınar

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi

Selime Hocam, canım hocam… Bir öğretmenden çok, çok daha fazlası. Sizden ders alabildiğim için, o değerli görüşlerinize tanıklık edebildiğim için ama en önemlisi sizin “kızım” diye hitap ettiğiniz biri olabildiğim için ne kadar şanslı olduğumu biliyorum. Siz sadece yüksek hedefler koyup bize gideceğimiz yolu göstermediniz, siz her zaman bizimle birlikte yürüdünüz o yolda; bize destek oldunuz, zor zamanlarda sıkıca sarılıp başaracaksınız dediniz. Sizin için başarmak zorundayız. Sizi çok seviyorum ve çok özleyeceğim.

Ayşe Aberkol

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi

Selime Hoca bazen tatlı sert bazen çok cesaretlendirici şekilde ama hep sevgiyle yaklaşırdı. Bilirsiniz ki sizi umursuyor ve bazen sizi sizden çok düşünüyordu. Yeri doldurulması güç, değerli bir eğitimciyi kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim. O benim hem hocam hem arkadaşım hem yol göstericimdi.

Emre Keskin

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi

Hayatını öğrencileri ve okulu için adamış bir eğitimciydi. Yetiştirdiği öğrenciler onun ışığında üretime devam edecekler. Işıklar içinde uyusun…

Yasemin Gülev Bekler

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi

Onun gibi eğitimciler gerçekten ender bulunur. Bir hoca olmaktan önce gerçek bir yön göstericiydi. Son öğrencilerinden olmanın verdiği üzüntü içinde olsam da öğrencisi olma şansına eriştiğim için gurur duyuyorum. Sizi hiç unutmayacağız.

Ceren Tepe

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi

Yeriniz hiçbir zaman doldurulamayacak hem hocam olarak hem büyüğüm olarak. İyi ki bir şekilde sizi tanımışım ve bana dokunabilmişsiniz. Bana kattığınız her şey için çok teşekkür ederim. Nurlar içinde yatın.

Simay Çobanoğlu

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi

Hem disiplinli hem de şefkatliydi, eğlenceli ve bir o kadar da ciddi bir eğitimciydi. Sadece sınıfta değil, yaşamıyla, insana yaklaşımıyla her zaman bize örnek bir insandı. Onunla tanışma fırsatı bulduğum, pazarlama gurusundan ders alabildiğim için çok şanslıyım, dünyamda çok güzel izler bıraktı. Sevdiğine kavuştuğu, ışıklar içinde uyuduğu bir cennet diliyorum. Nurlar içinde olsun.

Gizem Hayal

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi

Hayatıma farklı bir bakış açısı taşıyan, öğretmeyi ve yaratmayı her zaman en iyi şekilde yapmış ve öğrencilerinin her zaman arkasında olan, yeri doldurulamayacak bir insan. Sevgili Selime Hocam, eminim şu an olduğunuz yerde de öğretmeye ve yaratmaya devam edeceksiniz. Sizi tanımak ve sizin son öğrencilerinizden biri olmak benim için bir onurdur. Nurlar içinde yatın.

Şafak Irklı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi

Selime Hoca öğrencileriyle samimiyetle, tek tek ilgilenen, teşvik eden, yüreklendiren çok değerli bir hocamızdı. Her zaman kalbimde ayrı bir yeri olacak. Samimiyeti, zekâsı ve çalışkanlığıyla tüm öğrencilerine örnek oldu, olmaya da devam edeceğine inanıyorum.

Ulaş Mahiroğlu

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi

Hem lisans hem de yüksek lisansta senelerce öğrencisi olma şansını yakaladığım değerli hocam, bana ve diğer öğrencilerinize öğrettiğiniz gibi sürekli sorgulayarak ve anlayarak üzerine koymaya devam edeceğim. Sadece okulda değil hayat boyu ışık olup yolumu aydınlattığınız için sonsuz teşekkürler. Işıklar içinde uyuyun.

Sena Kuzucan İldem

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi

Canım Selime Hocam katkılarınızı, gülen yüzünüzü, tatlı sert cevaplarınızı hiç unutmayacağım. Sizden ders alabilmek, bir şeyler öğrenebilmek büyük bir şanstı benim için. Her zaman öğrencilerinize yol gösterici, motivasyon kaynağı oldunuz. Yeriniz doldurulamaz. Işıklar içinde uyuyun.

Daha geçen gün Mina Urgan “Bir Dinozorun Anıları” okurken aklıma düştünüz hemen telefona sarıldım, sesinizi duydum… İlk günden beri “ben bir dinozorum” dediğiniz için artık dinozor sözcüğünü her duyduğumda siz geliyorsunuz aklıma. Hayatın bizim için neler biriktirdiğini konuştuk, babanızdan bahsettik, geçmişten, anılardan konuştuk bazen güldük bazen hüzünlendik! Bana her oğlum dediğinizde hep çok yakın, çok sıcak hissettim… “Aman bu yeni nesil sistemlere alışamadım, öğrencilerimi görmeden bu iş zor oluyor” diye de yankındınız… Şimdi bizim için her şey çok daha zor olacak, her başımız sıkıştığında bir telefon uzağımızda olmayacaksınız, en zor soruların cevaplarını istemeyeceksiniz ama eminim ki hep bizi uzaklardan izleyeceksiniz! Biz de her zaman Selime Sezgin’in öğrencisiyiz diye övünmeye devam edeceğiz… Ne güzel anılar paylaştık, hayatımıza ne çok şey kattınız. Çok değerlisiniz, ışıklar içinde uyuyun! ABDULLAH TERZİOĞLU
İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi

İlbe Özçelik

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi
Çok değerli bir hocamızı kaybetmenin üzüntüsü içindeyim. İyi bir eğitimci olmanın yanı sıra çok iyi bir danışman ve yol göstericiydi de. Herkesin hayatına mutlaka dokunmuş ve unutulmaz bir anı bırakmıştır Selime Hocamız. Allah rahmet eylesin, ışıklar içinde uyusun…

Esra Adıgüzel

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi

Tüm öğrencilerine çocuğu gibi yaklaşan, onların dertlerini kendi derdiymiş gibi çözmeye çalışan ve yol gösteren, hayat veya eğitim fark etmeksizin size bir şeyler öğretmeye, katmaya çalışan, her zaman enerjik, motive eden ve sevgi dolu çok değerli ender kişilerdendi. Selime Hoca’yı tanımış olmaktan, kendisinin son öğrencilerinden biri olmaktan ve en önemlisi okulda yarattığı ailenin bir parçası olmaktan dolayı büyük gurur ve onur duyuyorum. Kalbimizde yeri her zaman ayrı olacak.

Hazal Şerifoğlu

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi

Canım Selime Hocam! Neşeniz, keyfiniz, hevesiniz tüm ders boyunca bizimle olurdu. Biz yorulsak bile sizin o aşkla ders anlatışınızdan utanıp yorulduk diyemezdik. Çok şanslı hissediyorum kendimi sizi tanıdığım için. Pazarlamyla sizinle tanıştım ama siz değerli bilgilerinizi paylaşmanın yanında tüm örnek duruşunuzla dünyama da dokundunuz. Samimiyetle kalplere dokundunuz. Hepimizin annesi oldunuz. Çok üzgünüm ama biz sizi mutlu etmeye devam edeceğiz, söz size. Işığınız bol olsun.

Can Hançer

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi

Çok değerli Selime Hocam, karakteriniz ve akademik anlamdaki katkılarınızla çevrenize çok güzel bir örnek oldunuz. Hepimizin hayatında çok güzel ve çok samimi anılar bıraktınız. Sizi hiçbir zaman unutmayacağız. Allah rahmet eylesin.

“Sorry for my voice!”

Buse Neşe Örs

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi

When the world said no, you said yes. When the world said stop, you said go. How does she do it, I always asked myself. She’s superwoman. You left us without a grand exit, in the humblest way possible. In the most Selime way, at a time where we cannot say goodbye. As if to tell us, it’s not a goodbye, just a see you later.

Forever, your “Teksaslı”

Eren Karabağlı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi

Hayatına dokunduğu kişinin yolunu aydınlatan, sevgisiyle, içtenliğiyle kalbimize kazınan bir eğitimciden öte bir anneydi hepimiz için. Onun aydınlattığı yoldan, binlerce evladı anısını yaşatmaya devam edecek. Mekanın cennet olsun canım hocam.

Hosssein Hosseinzadeh

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi

Not only she was our professor, but also our guider, our supporter, our source of hope, inspiration and motivation. She saw the potentials in us that we couldn’t see and she made us a better version of ourselves. She was a mother to all, a pure soul and the meaning of a wonderful human being.

She will be living eternally in our hearts…

Ata Öz

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi

Sevgili Selime Hocam, bugüne kadar ders aldığım bütün öğretmenler arasında unutmayacağım sayılı öğretmenden biriydiniz. Bize kattıklarınız için çok teşekkürler. Mekânınız cennet olsun.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.