MediaCat

Prima’nın yeni marka ve iyilik elçisi Fahriye Evcen

“Dünyalarını güzelleştirmek için, birlikte” kampanyasını hayata geçiren marka Fahriye Evcen ile güçlerini birleştirdi.

Prima’nın yeni marka ve iyilik elçisi Fahriye Evcen

Ebeveynlere desteğini yeni dönemde “Dünyalarını güzelleştirmek için, birlikte” kampanyasıyla sürdürecek olan Prima, Fahriye Evcen ile güçlerini birleştirdi. Evcen, Prima’nın yeni marka ve iyilik elçisi oldu. Bu doğrultuda atılan ilk adımda İhtiyaç Haritası ile işbirliği yapacak olan marka, Türkiye genelinde onbinlerce çocuğun bez ihtiyacını karşılayacak.

P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Kurumsal İletişim Direktörü Ayça Turgay, Prima’nın yeni kampanyasını şu sözlerle değerlendirdi:

“Prima, bebeklere en iyisini sunmaya ek olarak, bebeklerin dünyasını güzelleştirmeyi amaç edinmiş bir markamız ve misyonu da bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimine destek olmaktır. Bunu hem kaliteli ürünleri ailelerle buluşturmasıyla hem ebeveynlerle bebeklerin gelişimi ile ilgili güvenilir bilgileri paylaşmasıyla hem de yıllardan beri değerli paydaşlarla gerçekleştirdiği büyük çaplı ve uzun soluklu sosyal sorumluluk projeleriyle yapmakta. Bizler, dünyaya bebeklerin gözünden bakabildiğimizde, dünyanın ne kadar farklı, duyguların ne kadar büyük olduğunu fark ediyoruz. Lansmanını yaptığımız ‘Dünyalarını güzelleştirmek için, birlikte’ kampanyamız da bebek odaklı oluşumuzun ve bu içgörünün en son meyvesi.

‘Bebekler için Daha İyi Bir Dünya’ araştırmasında modern ebeveynlerin, bebeklerinin dünyası ve günümüzde ebeveyn olma konusunda gerçekten ne hissettiklerini, o dünyayı daha iyi hale getirmek için neyin önemli olduğunu ve yardım ve desteğe en çok nerede ihtiyaç duyulduğunu anlayabilme şansını yakaladık. Ebeveynlerin çok büyük bir bölümü, bebek bezi desteklerine ve bebek yardımlarına erişimin de kendileri için çok önemli olduğunu vurguluyor. Bu sonuç aynı zamanda sağlanabilecek somut destekler arasındaki en büyük orana sahip. Biz Prima olarak uzun yıllardır hem hastanelere gerçekleştirdiğimiz bez dağıtımlarımızı ve olağanüstü dönemlerde yaptığımız ürün yardımlarımızı sürdürüyoruz. Bu verilerden hareketle bu çalışmalarımıza ilave bir boyut kazandırarak İhtiyaç Haritası ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği neticesinde daha da fazla bebeğe ve aileye bez desteğinde bulunma şansını elde ettik. İlerleyen zamanda bebeklerin dünyalarını güzelleştirmek için farklı adımlar atmaya devam edeceğiz.”

P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Kurumsal İletişim Direktörü Ayça Turgay, Prima Marka ve İyilik Elçisi Fahriye Evcen, İhtiyaç Haritası Yönetim Kurulu Üyesi Esra Arslan

Prima’nın önümüzdeki dönemde yürüteceği topluma katkı programlarında, reklam filmlerinde ve iletişim çalışmalarında yer alacak Fahriye Evcen ise “Annelik çok güzel ve tarif edilemez bir duygu. Anne olmadan önce de bebeklere karşı her zaman ilgim ve hassasiyetim vardı ve kendim de bir anne olduktan sonra dünyaya ve geleceğe bebeklerin gözünden bakmaya başladım ve duygularının ne kadar büyük olduğunu fark ettim. Onların cildi ve dünyaları bu kadar hassasken, Karan için bebek bezi dahil yaptığım tüm tercihlerde bu duygu bana yol gösterici oldu” dedi. Evcen, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bebeklere verilebilecek en güzel şeyin saf sevgimiz olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Sevgimize ilave olarak onların yaşadığı dünyayı güzelleştirmeye çalışmak ve onlara sağlıkla, mutlulukla ve eşit fırsatlarla büyüyebilecekleri bir ortam sağlamanın, biz ebeveynlerin en önemli görevlerinden biri olduğunu düşünüyorum. Prima ile de Karan’ın hayatımıza girmesiyle tanıştık ve doğduğu günden beri tam anlamıyla her an hayatımızda oldu. Prima’ya ve ürünlerine güvenimiz tamdı. Milyonlarca anne gibi ben de bir Prima annesiyim. Sonraları bu işbirliği için ilk bir araya geldiğimizde Prima ile hedeflerimizin ve düşüncelerimizin ortak olduğunu duymak beni heyecanlandırdı. Çünkü merkezinde bebeklerin yer aldığı projelerde her adımın çok hassas olmasını gerektiriyor ve Prima’yı tanıdıkça bu doğrultuda hareket eden, dünyaya bebeklerin gözünden bakan bir marka olduğunu bilmek bana bir kere daha güven verdi.”

İhtiyaç Haritası Yönetim Kurulu Üyesi Esra Arslan ise konuyu, “Kurum olarak öncelikli amacımız her zaman ihtiyaç sahiplerine ulaşmak ve onlar için en temel ihtiyaçların giderilmesini sağlamak. Bu doğrultuda Prima ile yaptığımız işbirliği çok kıymetli. Türkiye’nin birçok şehrinde yüzlerce hatta binlerce aile, bebek bezine ulaşmada sorun yaşayabiliyor. Bu yüzden Prima ile böyle bir çalışmaya ortak olduğumuz için çok mutluyuz” sözleriyle değerlendirdi.

Bebekler için Daha İyi Bir Dünya

Prima, anne ve babaların bebeklerin dünyası hakkında ne düşündükleri üzerine daha fazla bilgi edinmek için Avrupa genelinde gerçekleştirdiği “Bebekler için Daha İyi Bir Dünya” araştırmasında, Türkiye de dahil olmak üzere 3 bin 500’ü aşkın ebeveynle konuştu.

Bebekler için Daha İyi Bir Dünya araştırmasının sonuçlarına göre, son zamanlarda karşılaştıkları tüm zorluklarla rağmen Türk ebeveynlerin yüzde 91’i bebek sahibi olmanın onlara iyimserlik duygusu verdiğini düşünüyor. Ebeveynlerin yüzde 94‘ü yeni bir bebeğin yeni umutlar dışında, etraflarındaki dünyayı tüm bebekler için daha iyi bir yer haline getirmeye yönelik yeni keşfedilen bir sorumluluk duygusu uyandırdığını söylüyor. Türk ebeveynlerin yüzde 97’si bebeklerinin dünyasını daha iyi bir hale getirmek için yakın ve geniş çevrelerinde anlamlı değişiklikler yapmak istiyor.

Araştırma aynı zamanda ebeveynlerin bazen yardıma ihtiyaç duyduklarını ancak yardıma nasıl erişeceklerini her zaman bilemediklerini (yüzde 69) ortaya koyuyor. Yüzde 58 ile ebeveynlerin yarısından fazlasının zaman zaman kendilerini yalnız hissettiklerini ve ebeveyn olma konusunda desteğe ihtiyaç duyduklarını ortaya koyan araştırma, ebeveynlerin, tüm bebeklerin eşit fırsatlara erişime sahip olmalarını, hayati ilaçlara ve aşılara ulaşabilmeleri gerektiğini, tüm dünyada bebeklerin refahının desteklenmesi gerektiğini düşündüklerini de söylüyor.

Ebeveynler, bebeklerin dünyasını daha iyi hale getirme konusunda markaların önemli rol oynadığına da inanıyor. Anne ve babalara göre markalar, çevre üzerindeki etkileri azaltarak, hastanelere çocuk bezleri sağlayarak, inovasyonlar yoluyla bebeklerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak yeni ürünler yaratarak fark yaratabilir.

Tüm bebeklerin eşit fırsatlara sahip olabilmesi adına yürüttüğü mevcut çalışmalarını araştırmadan elde edilen sonuçlar doğrultusunda güçlendiren Prima, İhtiyaç Haritası ile güçlerini birleştirerek, belirlenen 10 ilde bebek bezi ihtiyacı olan ailelere bebek bezi desteği sunacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.