PRİDA İletişim Ödülleri 2019 sahiplerini buldu

Yarışmada; başarılı iletişim çalışmaları, iletişim profesyonelleri ve ustaları ödüllendirildi.

24.01.2019 - 13:45 | MediaCat

PRİDA İletişim Ödülleri 2019 sahiplerini buldu

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA) tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen PRİDA İletişim Ödülleri’nde başarılı iletişim çalışmaları, 23 Ocak akşamı Raffles Hotel’de düzenlenen törende Stratejik İletişim, Pazarlama İletişimi, Dijital ve Sosyal Medya, Özel Ödüller başlıkları altında 20 dalda ödüllendirildi. Başvurdukları bölümde en yüksek puanı alan üç projenin Büyük Ödül’e layık görüldüğü gecede ajansların ve markaların işbirlikleriyle iletişim emektarlarına da ödülleri takdim edildi.

Bu yıl 150’den fazla başvurunun yapıldığı PRİDA İletişim Ödülleri’nde açılış konuşmasını gerçekleştiren İDA Yönetim Kurulu Başkanı Esra Şengülen Ünsür, “Biz iletişimciler, bir çeşit trendsetter’ız. Gelecekte ne elde etmek istiyorsak, bugün onun iletişimini yaparız. Bugün önceliklediğimiz konular, aslında geleceğin konularıdır. Biz, markaların ve kurumların hata siyasetçilerin önüne bugünden getiririz. Bizi dinleyenler, bizimle yürüyenler, öncü olurlar. Bu akşam pek çok önemli kategoride projeleri Prida’landıracağız. Ancak Özel Ödüller kategorisi tam da bahsettiğim başlıkları, yani gelecekte elde etmek istediğimiz noktaları yansıtıyor. Topluma Değer Katan Projeler, Çocuklara Umut Dağıtan Kampanyalar, İletişimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülü ve Sürdürülebilirlik Fikirleri; bugünden geleceği şekillendirmeye çalıştığımız projelerimizi işaret ediyor. Biz iletişimcilerin heybesindeki ana konuları oluşturuyor. Hepimiz büyük bir ekosisteme hatırı sayılır bir etki bırakabiliriz. Ve biliyoruz ki, küçükler büyükleri takip eder. Bu da etkiyi katlayacak bir adım olacaktır.” dedi.

Törendeki konuşmasında iletişimin artık standartlaşan tüketim alışkanlıklarının sınıflandırılmasında ve ürünlerin nasıl farklılaştırılacağı konusunda hayati bir rol oynadığını belirten Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, “İhracat ailesi olarak her konuda; yaptığımız işleri ve ürettiğimiz ürünleri, hem ülkemizde hem de yurtdışında daha iyi anlatabilmeliyiz. Burada da devreye siz iletişimciler giriyorsunuz. Sizler iletişim sektörünün duayenleri ve temsilcileri olarak, biz ihracatçıların yol arkadaşlarısınız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da planlarımızdan, stratejilerimizden, hedeflerimizden her zaman haberdar olacaksınız. Yaptığımız doğru ve yanlışlarda, bizlere iletişim konusunda yol göstereceksiniz. 20 yıldır birlikte çalıştığımız tecrübeli yüzlerden, mesleğe yeni başlayan yeni meslektaşlarınıza kadar, sizlerden tek bir beklentimiz var: İhracat algısının güçlenmesine, tüm iş dünyamızı ihracata teşvik etmemize destek olmanız. Birlikten güç doğacağından eminiz; farklı alanların uzmanlıklarından faydalanarak, çok daha başarılı yarınlara hep birlikte yürüyebiliriz. Ben, iletişim sektörümüze, ülkemize, ama özellikle ihracatımıza verdiği katkılar için teşekkürü bir borç bilirim.” şeklinde konuştu.

PRİDA İletişim Ödülleri’nde bu yıl Stratejik İletişim Büyük Ödülü “İZEV Hayvanlar ve Biz” projesiyle Lobby İletişim Danışmanlığı’na, Pazarlama İletişimi Büyük Ödülü “23 Nisan’ın Kutlu Olsun Barış Abi” projesiyle Pure New Media’ya, Dijital ve Sosyal Medya Büyük Ödülü ise “Kalbi Sanat İçin Atanlar” projesiyle Tazefikir’e verildi. “Kalbi Sanat İçin Atanlar” projesi, Ezber Bozan Proje Ödülü de aldı.

Gecede “İletişim Emektarları” başlığı altında sektörün usta isimleri ve uzun süreli çalışanları da onurlandırıldı. İletişim sektöründe 20 yıldan daha uzun süre bulunarak çalışmalarıyla hem sektöre katkı sağlamış hem de sonraki kuşaklara yol göstericilik yapmış isimler Arzu Çekirge Paksoy, Bike İmre Anut, Ender Gören, Meral Saçkan, Neşe Banu Akarsu ve Özlem Süngü Tilki, “Sektöre Gönül Veren Usta” olarak ödüllendirildi. Sektörde 10 yılı aşkın süredir görev yapan Bahar Yaşlı Kaya, Emre Çubuk, Onur Anbarcı, Tuba Pınar, Volkan Bakaç ve Yasemin Edige Öztunç da “İstikrar Örneği İletişim Emektarı” olarak onurlandırıldı.

GoDaddy, Faselis, Bahçeşehir Üniversitesi ve Excel İletişim ve Algı Yönetimi’nin katkılarıyla gerçekleşen PRİDA İletişim Ödülleri 2019’da ödüle hak kazananların tam listesini Pridaodulleri.org adresinden takip edebilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.