MediaCat

Pokémon Go’dan başlayamayan bir festival

Server problemi, teknik aksaklıklar ve yuhalamalar…

Pokémon Go’dan başlayamayan bir festival

“Hala bu oyunu oynayan kaldı mı? diye soranlar ile Pokémon Go tutkunları arasındaki tartışmalar süredursun, ilk yılını Chicago’da düzenlenen Pokémon Go Fest’te on binler ile birlikte kutlamak isteyen Niantic adeta baltayı taşa vurdu.

Biletlere 20 dolar ödeyerek Pokémon Go’nun gerçek yaşamda gerçekleştirdiği ilk etkinliğe katılmak için onca zorluğa katlanarak Grant Park’a ulaşan oyun sevdalıları, server’ın çökmesi ile birlikte neye uğradıklarını şaşırdılar. Günün erken saatlerinde baş gösteren sorunlar çözülemeyince de alanı dolduran 20 bin kişi isyan bayrağı açtı. Hal böyle olunca da Niantic CEO’su John Hanke konuşma yaptığı sırada yuhalamalara maruz kaldı.

Etkinlik öncesi satışa çıktıktan sonra 10 dakikadan kısa bir sürede tükenen etkinlik biletleri, daha sonra internette yüzlerce dolara alıcı bulmuştu. John Hanke, etkinlik için Avustralya, Avrupa ve diğer kıtalardan Chicago’ya gelenlerin olduğunu söylemişti. Etkinlikte oyunculara efsanevi Pokémonlar’ın yakalanabileceği vaadinde bulunulmuştu.

Server’ın çökmesi ile hem kendisine hem de oyunculara kabus gibi bir etkinlik yaşatan Niantic ise katılımcılardan özür dileyerek paralarının iade edileceğini duyurdu. Hayal kırıklığına uğrayan oyuncuların gönlünü almak için de oyunda kullanabilecekleri 100 dolar değerinde PokéCoin verilecek.

Pokémon Go oyunu ilk yılında 752 milyon kez indirilmiş ve Niantic de 1.2 milyar dolar gelir elde etmişti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.